Здорові люди у здоровому місті

На розвиток міст, покращення рівня життя населення спрямовано соціальну ініціативу «Здорове місто». Днями її презентували у столиці.

Як зазначив член правління ГО «Платформа Здоров’я» та «Асоціації e-Health» Микола Конопелько, проєкт покликаний утілити ідею: «здорові міста – здорові сім’ї». Місто – це простір, де люди повинні накопичувати здорові сили й енергію.

Здоров’я мешканців напряму пов’язане з економікою. Чим менше люди хворіють, тим більше й краще працюють, формують ВВП та економіку міста, – наголосив Микола Конопелько. – Якщо йдеться про транспорт, то люди не повинні втрачати здоров’я і нервову енергію у заторах. Також вкрай важливо, щоб міста були максимально комфортними для пішоходів та велосипедистів.

Питання інфраструктури – одне з ключових та проблемних. Зокрема, це стосується паркування автівок. Подвір’я має бути простором відпочинку, зеленою зоною зі спортивними та дитячими майданчиками. Та, на жаль, нині абсолютна більшість прибудинкових територій перетворилася на автостоянки.

«Спальні» райони необхідно використовувати не лише для сну, а й для організації життя за принципом «все поруч», – зазначив Микола Конопелько. – Існує яскрава урбаністична концепція, за якої в рамках декількох кварталів є спільні зони для відпочинку (озера, парки). І тоді забудова здійснюватиметься за таким принципом: на перших поверхах розміщується комерційна сфера – магазинчики, кафе, ресторани; на других – соціальний простір: школи, садочки, ЦНАПи, сервісні служби; на третіх поверхах – бізнес-середовище, офіси підприємств, а вище, починаючи з четвертого поверху, –помешкання.

Тимофій Бадіков, голова правління ГО «Платформа Здоров’я», засновник ГО «Батьки за вакцинацію», розповів про ініціативу запровадити «Індекс здорового міста». Такий показник стане визначальним в рейтингуванні здорових міст. Завдяки йому буде зрозуміло, чого саме бракує конкретному місту, що робить його влада, щоб перебороти там основні проблеми, які кроки варто зробити для оздоровлення міського середовища.

Відомий пропагандист здорового життя, автор та співзасновник соціальної ініціативи «Здорове місто», дитячий лікар Євген Комаровський наголосив: представлений проєкт не буде партійним. Навпаки, громадська ініціатива вимагатиме від політиків відповідей на основні запити населення. Одна з цілей проєкту – зробити для влади пріоритетними чисте довкілля, чітко організований транспорт, ефективну охорону здоров’я, зрештою – довготривале щасливе життя людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company