Здрастуй, школо! Більше 20-ти не збиратися!

З 25 січня продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи для закладів освіти, визначені постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236. Додаткові обмеження, встановлені на період 8-24 січня, втрачають силу. Офіційне роз’яснення про це поширило на своєму сайті Міносвіти України. Згідно з документом на період дії «пом’якшеного» карантину заборонено:

• відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).

Міністерство нагадало, що під час карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають для навчання в українських закладах вищої освіти з держави, де значно поширено Cоvid-19. Або є громадянами (підданими) цих держав. Самоізоляція не стосуватиметься тих, хто достеменно не мав контактів із хворим на коронавірус.

Самоізоляція очікує й тих, хто прибуває до закладів освіти для вступу чи навчання з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим і м. Севастополя. Не самоізолюватимуться лише особи, які не могли були в контакті з хворими на Cоvid -19.

Раніше міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що за сприятливої санітарно-епідемічної ситуації студенти закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти мають продовжити навчання у змішаному або очному форматах.