Жінка. Мир. Безпека

«Бути людиною – це багато, але бути жінкою – ще більше», – так висловився фінський журналіст і письменник Мартті Ларні про тендітну частину людства. Жінки потребують захисту й підтримки у суспільстві: вони мають почуватися впевнено у сімейно-побутовій царині, громадській, професійних діяльності, на політичній арені. Важливо надавати жінці право вибору, дати змогу їй відкрити свій потенціал та розвіяти всілякі уявні стереотипи.

За підтримки Укртелерадіопресінституту та ВГО Центр «Розвиток демократії» в Держкомтелерадіо відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу серед регіональних ЗМІ за найкраще висвітлення Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», розробленого на виконання відповідної резолюції Ради Безпеки ООН.

– Для багатьох засобів масової інформації характерні дискримінація за ознакою статі, сексизм у матеріалах, рекламі, – зауважує голова ВГО «Центр – Розвиток демократії» Елла Ламах. – Ця проблема, на жаль, дуже актуальна для нашої країни.

За словами очільниці громадської організації, такі конкурси серед журналістів збільшують кількість публікацій на суспільно-значущі теми, зокрема – про проблеми дискримінації прав жінок.

– Я дуже щаслива бути сьогодні тут і мати таких партнерів, – розповідає представниця Глобальної мережі жінок-миротворок Агнєшка Фалдутра Сантос. – Ми працювали у багатьох країнах, але Україна першою організувала такий конкурс серед журналістів. Братимемо приклад: організуємо такий конкурс у Грузії.

Як зазначалося на церемонії, визнання жінок не тільки жертвами конфліктних ситуацій, але й активними учасницями миротворчого процесу, котрі беруть участь у попередженні, врегулюванні конфліктів, є ключовим елементом політики НАТО щодо жіноцтва, миру і безпеки. Альянс також виходить з розуміння того, що насильство і дискримінація щодо жінок серйозно перешкоджають побудові успішного та мирного суспільства. Українські медіа повинні підказувати та надихати журналістів писати на тему безпеки жінок і гендерної рівності. На жаль, за стіною сенсацій, гонитвою за «кліками» та «лайками» матеріалів, за рейтингом видань часто-густо осторонь залишаються теми, чутливі для суспільства. Для того щоб написати матеріал на такі соціально-важливі теми, треба багато часу, сил, натхнення та чуйності. Потрібна неабияка майстерність: розговорити жінку, яка має що сказати, проте з певних міркувань не робить цього. «Коли жінка, якій є що сказати, мовчить, ця тиша – приголомшлива!», – написала письменниця Маргарет Лендон у романі «Анна та король Сіаму».

Номінанти конкурсу зуміли не лише розповісти історії конкретних жінок, а й розкрили їхню важливу роль у суспільстві, внесок у розвиток держави. Чудові матеріали продемонстрували: журналістка регіональної інформаційної агенції «Час Чернігівський» Ольга Чернякова, редакторка газети «Вісник Прибужжя» Ольга Кухаренко, головред районної газети «Сарненські новини» Світлана Ляшко, редакторка Миколаївської філії ПАТ НСТУ Тетяна Бакоцька. Але переможцем став преставник «сильної статі» – журналіст з Кропивницького Дмитро Семенюк. У його матеріалі йдеться про роботу жінок-поліцейських. Агнєшка Фалдутра Сантос наголосила: саме чоловік зміг найглибше поринути у тему «Жінка. Мир. Безпека» та донести до читача важливість цього. Конкурсний комітет також відзначив матеріали Лідії Віцені з газети «Зоря Полтавщини» та Антоніни Тарасової з газети «Буковина».

– На жаль, не всі журналісти розуміють у чому полягає проблема, для декого, наприклад, немає нічого дивного в заголовку: «Ця симпатична білявка очолила міністерство», – коментує журналістка Марина Сингаївська, представниця Профспілки діячів культури України. – Журналісти не бачать сексизму, і це проблема. Потрібно йти у журналістські колективи та відкривати їм очі на проблему, пояснювати важливість тематики, наводити приклади змін, демонструвати статистику. Питання рівності дуже важливе, ця тема може вплинути на життя нашої країни. Не секрет, що ті країни, де гендерної рівності дотримуються, – Швеція, Фінляндія, Норвегія – успішніші у своєму розвитку. В Україні жінки майже не виступають як експерти, їх мало на політичній арені. Мене вразило, що ще торік жінка-снайпер отримувала на війні менше грошей, ніж чоловік-снайпер. На щастя, цього року цю проблему юридично виправлено.

– Питання гендерної рівності надважливе, це обов’язкова складова успішних реформ й успішної країни, – наголосила Елла Ламах. – А тому журналістам варто вкладати в руки інструменти висвітлення цієї теми та давати знання, як цим інструментарієм ефективно й мудро користатися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company