Жіноцтво – з новим славнем, жінки – зі старими проблемами

Емансипація, схоже, сягає апогею: жінки світу зажадали для себе славня. Звісно, плебісцит із цього питання у всесвітньому масштабі ніхто не проводив, але найактивніші і найемансипованіші вирішили: славню жіноцтва бути! І його створили – чоловік, італійський композитор Роберто Руссо.

З цієї нагоди членкині громадської організації «Геополітичний альянс жінок України» організували пресконференцію-презентацію.

Спершу активістки розповіли про діяльність організації, про роботу 65-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок. Як поінформувала учасниця цього форуму Олена Джадалла, Комісія ООН не бачить істотних зрушень у досягненні людством гендерної рівності в глобальних сферах. Жінки й досі в середньому становлять лише чверть складу парламентів різних країн. І тільки в трьох країнах – Болівії, Руанді та на Кубі – жінок-парламентаріїв понад 50%. У 22-х країнах жінки очолюють парламент, але цього явно замало. За дослідженнями фахівців, потрібно ще 130 років щоб досягти гендерної рівності у вищих ешелонах влади.

Є, проте, і позитивні зрушення: вперше жінка стала віце-президенткою США. А в Естонії дві найвищі державні посади теж посіли жінки. Новою керівницею Світову організацію торгівлі віднедавна теж очолила жінка. До речі, Україна, стверджують активістки альянсу, на доброму рахунку: якщо порівнювати з іншими країнами, у нас рекордна кількість депутаток Верховної Ради і місцевих рад.

Педагогиня Міжнародної школи тайського масажу Олена Соборук зупинилася на фактах фізичного та морального тиску та насилля щодо жінок. Згідно з дослідженнями, за час пандемії в Україні постраждало близько 64% жінок-підприємниць, ризики втратити роботу та зазнати дискримінації у професійному та кар’єрному зростанні у жінок на 24% вищі, ніж у чоловіків. Жінки частіше жертвують освітою та здоров’ям.

Підприємницю Олену Поліщук хвилюють проблеми незахищених верств населення нашої країни – пенсіонерів, інвалідів, безхатьків, багатодітних родин. Міжнародними стандартами визначено поріг бідності – 5 доларів на день. Але в нашій країні цей поріг ганебно низький: всього 1,18 долара. Мінімальний дохід, за тими ж таки стандартами, мав би становити 150 доларів на місяць, а у нас пенсія для тих, хто втратив працездатність, заледве сягає 43-ох доларів. А тому 70% українців живуть за межею бідності.

Загостривши перед медійниками ці та інші гіркі теми, учасниці пресконференції нарешті перейшли до солодкої родзинки цього заходу – надали слово Роберто Руссо, творцеві гімну всіх жінок світу. Італійський композитор виголосив головний меседж славня: «Жінки, ми вас любимо». І відзначив чарівність українських жінок. Не випадково ж його обраниця та виконавиця жіночого гімну Катерина Руссо – українка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company