Жива галерея

Цьогорічний День народження Київського університету імені Бориса Грінченка позначено знаковою мистецькою подією: у його світлих стінах відкрили галерею, яка віднині поповнить мистецьку палітру столиці.

Славним первістком, який започаткував новий мистецький простір, стала виставка скульптури та живопису династій родин Знобів-Голембієвських: Івана Зноби, Миколи Малоштанова, Тетяни Голембієвської, Валентина Зноби, Миколи Зноби та Вероніки Дірової. Загалом понад 50 творів, чимало з яких побували на всіх залюднених континентах, захоплювали шанувальників мистецтва на престижних міжнародних вернісажах та в уславлених галереях світу.

Відкриваючи нову галерею, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка академік Віктор Огнев’юк зазначив, що мистецький рід Знобів продовжує розшифровувати у своїх творах предковічний код ДНК, закладений на наших землях іще древніми трипільцями. «У дні, коли Збройні сили України, визволяють наші землі від рашистів, мистецтво має утверджувати наш національний дух. Мистецький фронт зміцнює нашу віру у перемогу», – наголосив керманич Грінченкового університету, анонсуючи діяльність «Грінченківської галереї мистецтв».

Тут, у цьому університетському дворику, під скляним покриттям, неначе спеціально створеному для експозицій, віднині постійно організовуватимуть виставки українських митців, а також поводитимуть з ними зустрічі та майстер-класи. В аурі освітнього закладу цей мистецький майданчик сприятиме фаховій підготовці студентів-грінченківців, багато з яких освоює мистецькі професії.

Заступник голови Національної спілки художників України Микола Кіщук привітав зі знаковим днем усіх причетних до створення нової галереї, побажав організаторам нових цікавих проєктів. Зауваживши: нині до українського мистецтва зріс інтерес у світі, чимало українських живописців, скульпторів виставляють свої твори у відомих галереях. За словами пана Кіщука, новий арт-простір, відкритий у Києві на базі одного з провідних університетів України, справді унікальний, бо дає можливість уповні долучати до експозиції денне освітлення.

Втішений новим виставковим майданчиком і скульптор Микола Зноба. Запевняє: в оточенні грінченківського студентства це буде воістину енергетично жива галерея!

Вероніка Дірова, кураторка мистецького проєкту «Стрімкість часу» в Грінченковому університеті, не стримувала емоцій: «У кожній скульптурі цієї експозиції – молитва за тих, хто з нами і не з нами. Творіть, живіть, милуйтеся, навчайтеся і навчайте! Хай з вами буде натхнення!».

Модератор цього дійства заслужений діяч мистецтв Остап Ковальчук, декан факультету образотворчого мистецтва і дизайну Грінченкового університету, анонсував перший майстер-клас для студентів, який незабаром проведе у новій галереї скульптор Микола Зноба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company