ЗІСЕЛЬС ПРО ВИСТУП РІВЛІНА: «ТАКІ ПОГЛЯДИ – ВЧОРАШНІЙ ДЕНЬ»

Йосип Зісельс не згоден з заявою президента Ізраїлю Реувена Рівліна про бійців ОУН, які нібито вбивали євреїв в Україні.

Про це громадський діяч, дисидент, голова Асоціації єврейських організацій і громад України  заявив в ефірі “Громадського радіо”, коментуючи  заяву президента Ізраїлю в українському парламенті, передає «Укрінформ».

«Я не можу з ним (президентом Ізраїлю, – ред.) погодитися. Він людина похилого віку. Він несе на собі стереотипи минулого, історіографію, яка на сьогодні не вважається об’єктивною. Він вихований на радянській історіографії. Ізраїль, принаймні старше покоління, досі живе під її впливом. Він не відображає думки молодих. Адже молоді, релігійні ізраїльтяни у нас стояли на Майдані. Такі погляди, як він висловив, – це вчорашній день», – пояснив Зісельс.

Він нагадав, що в 2007 році тодішній президент України Віктор Ющенко приїхав до Ізраїлю, делегація прийшла до Яд Вашем і попросила показати документи, які свідчать про причетність Романа Шухевича до подібних злочинів. Але ніхто нічого не зміг показати.

«Цей стереотип не передбачає доказів, ніби всі це знають. Ні, не всі це знають. Я, наприклад, не довіряю тому, що не стоїть на підтвердженні архівних достовірних документів», – наголосив Зісельс.

Він також вважає, що не слід надавати поодиноким фактам національного забарвлення: «Місцеві жителі України, які співпрацювали з німцями, йшли в поліцаї. Але знищували все ж таки німці. Іноді викривлення доходить до того, що здається ніби знищували українці. Я ще раз кажу, що місцеве населення співпрацювало з німцями у питанні винищення євреїв. І це треба засудити навіть через 75років, це злочин проти людяності. Але не можна одягати стереотипні ярлики на ОУН і УПА, які боролися, в першу чергу, за незалежність України».

При цьому Зісельс зауважив, що Бандера і Шухевич не його герої, але він знає, «що вони герої для більшості українців»: «Я не можу абстрагуватись від цього. Я з цим мирюся і не бачу в цьому великої трагедії. Зараз виросла нова генерація істориків, яка пише історію, працюючи не з стереотипами, а з документами. Вони пишуть історію для того покоління українців, яке зараз є дітьми. Я вдячний їм за це».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company