«Злоначинающих спини…»

Фраза «Haters gonna hate» («Ненависники ненавидітимуть») – знайома переважній більшості користувачів інтернету. Соціальні мережі стали найзручнішим майданчиком для поширення негативних емоцій та критики. Хейтери-злостивці виходять на лови вразливих та довірливих, щоб сіяти тривогу, дратувати та псувати настрій. Вони не мають чітко визначеного віку, статі, освіти… За анонімною маскою може ховатися будь-хто: твій сусід, приємна жінка, яка переходить дорогу, чемний школяр, а може… і ти сам.

Більшість хейтерів вихлюпують своє накопичене роздратування злостивими коментарями, образами – отримують насолоду, руйнуючи чужі приємні емоції. Психоаналітики знають причини такої поведінки: люди легко піддаються агресії, тому залишити негативний відгук – найпростіший спосіб «випустити пару». У реальному житті ці люди невпевнені у собі і ніколи б не зважилися висловити свою думку вам у вічі.

Є й інша категорія «злоначинающих» – ті, хто плутають свої слова з конструктивною критикою. Вони надто категоричні, вважають свою життєву позицію єдино правильною і намагаються нав’язати своє бачення всім.

Негатив ігнорувати складно, а на питання як його вправно поборювати і розпізнавати критику відповісти ще складніше. Але волонтери міжнародного руху «#IchBinHier (#IAmHere)» допомагають користувачам соціальних мереж боротися з хейтом. Німецька група підтримки відбудовує баланс, при цьому не нав’язує своїх поглядів.

Хеннес Лей, засновник #IchBinHier, мріє, що коли-небудь соціальні мережі стануть добрим та привітним місцем, де нікого не ображатимуть за його думки. «Наша команда не змінює людей, ми лише дискутуємо з тими, хто розпалює ненависть у коментарях, – пояснює експерт. – Ми завжди підтверджуємо наші позиції фактами і прагнемо змінити тон бесіди на позитивний».

Волонтерську програму підтримало близько ста організацій та 3,5 млн людей. Більш того, соціальна мережа «Facebook» забезпечує її безкоштовною рекламою. Незважаючи на такі поки що скромні показники, це вже помітний крок до дружнього світу незалежних поглядів в інтернеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company