Знай наших!

Цьогорічної премії Вольфа в галузі математичних наук удостоєно члена-кореспондента НАН України Володимира Дрінфельда.

Цю престижну нагороду він розділив зі своїм нинішнім колегою з Чиказького університету (США) Александером Бейлінсоном, сповіщає прес-служба Національної академії наук України.

Йдеться про результати першорядної ваги – геометричну модель алгебраїчної теорії, викладеної В.Дрінфельдом і А.Бейлінсоном у спільній праці «Chiral algebras». Ці відкриття відіграють ключову роль у теорії полів та фізичній теорії струн і нині використовуються багатьма фахівцями різних галузей.

Шістдесятичотирирічний Володимир Дрінфельд тривалий час працював у Харківському фізико-технічному інституті низьких температур імені Б.Вєркіна НАН України. Збагатив світову науку видатним надбанням у галузі алгебраїчної геометрії, математичної фізики й теорії деформацій алгебраїчних структур. Заклавши основу нових розділів математики – теорії модулів Дрінфельда та теорії квантових груп.

Премію Вольфа засновано 1978 року. Нею вже відзначено 329 науковців і митців з усього світу. Переможців обирають міжнародні комітети, що складаються з видатних фахівців у відповідній галузі. Церемонія нагородження відбувається в будівлі ізраїльського Кнессету за участі президента Ізраїлю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company