Звабливі Марми

Надихнувшись тишею Ґорґан, помандруймо до іншого не менш мальовничого, зате найбільш загадково-дикого гірського масиву Українських Карпат, з різних причин досить маловідомого для широкого загалу. Хоч, як це часто буває в епоху інтернету, маловідоме може швидко стати знаменитим.

Мармароський гірський масив, Мармароші або просто Марми, як до них тепло звертаються затяті волоцюги-туристи. За незвичні для відносно розлогих карпатських крутосхилів, за голі скельні стрімчаки ці верхи ще кличуть Гуцульськими Альпами.

Більша частина цього гірського масиву належить Румунії, а в Україні причаїлася його північна та північно-західна частини. Можливо, саме через безпосередню близькість до кордону, а то й через сам кордон, котрий деінде проходить просто хребтом, ці верхів’я тривалий час були майже недоступними. Так і живе отой стереотип, ще з радянських часів: те, що біля «непорушних рубежів Батьківщини», зазвичай недосяжне і загрозливе для простого смертного…

Насправді, дістатися до мармароських альпійських луків нині не так вже і складно. З Києва – потягом Київ-Рахів чи потягами Київ-Ворохта. Втім, близькість Держкордону і тепер має значення: потрібно оформити дозвіл на перебування туристичної групи у прикордонній зоні. Не лякайтеся, процес підготовки запиту займе 10-15 хв. А для його отримання необхідно за 10-14 днів до виходу на маршрут написати листа на ім`я командира Мукачівського прикордонного загону, додавши список групи, паспортні дані учасників походу та детальну ниткою маршруту. А далі на заставі в селі Ділове, в день виходу на маршрут отримати перепустку на перебування в прикордонній зоні. Та й усе! Для тих, хто жадає пригод, – це не завада.

І ще. Не забудьте зареєструватися у гірських рятувальників, у Рахові. Бо через свою віддаленість від населених пунктів, складний рельєф мармароські альпійські мандри – не для простого дефіле. Такі переходи розраховані на досвідчених підготовлених туристів. А тому, благополучно завершивши мандрівку, потрудіться повідомити про це гірських рятувальників.

Перебування на Мармах одразу ж підвищить вас у категорію «бувалих»: не кожен турист-мандрівник відвідував ці місця. Якщо хочете єднання з природою, радикальну відсутність людей на маршрутах – вам точно туди. Тому все, що вам потрібне, – бажання та близька по духу компанія авантюристів.

Отже, надійне та перевірене спорядження, харчі, денний запас води, квитки на потяг, дозвіл у прикордонній службі, консультація у гірських рятувальників, добра компанія, поважне ставлення до гір та нестримне бажання відкривати незвідане. Все, що треба, аби подорож Мармарошами вписалася яскравою сторінкою до вашого життєпису.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company