Звабливі Марми

Надихнувшись тишею Ґорґан, помандруймо до іншого не менш мальовничого, зате найбільш загадково-дикого гірського масиву Українських Карпат, з різних причин досить маловідомого для широкого загалу. Хоч, як це часто буває в епоху інтернету, маловідоме може швидко стати знаменитим.

Мармароський гірський масив, Мармароші або просто Марми, як до них тепло звертаються затяті волоцюги-туристи. За незвичні для відносно розлогих карпатських крутосхилів, за голі скельні стрімчаки ці верхи ще кличуть Гуцульськими Альпами.

Більша частина цього гірського масиву належить Румунії, а в Україні причаїлася його північна та північно-західна частини. Можливо, саме через безпосередню близькість до кордону, а то й через сам кордон, котрий деінде проходить просто хребтом, ці верхів’я тривалий час були майже недоступними. Так і живе отой стереотип, ще з радянських часів: те, що біля «непорушних рубежів Батьківщини», зазвичай недосяжне і загрозливе для простого смертного…

Насправді, дістатися до мармароських альпійських луків нині не так вже і складно. З Києва – потягом Київ-Рахів чи потягами Київ-Ворохта. Втім, близькість Держкордону і тепер має значення: потрібно оформити дозвіл на перебування туристичної групи у прикордонній зоні. Не лякайтеся, процес підготовки запиту займе 10-15 хв. А для його отримання необхідно за 10-14 днів до виходу на маршрут написати листа на ім`я командира Мукачівського прикордонного загону, додавши список групи, паспортні дані учасників походу та детальну ниткою маршруту. А далі на заставі в селі Ділове, в день виходу на маршрут отримати перепустку на перебування в прикордонній зоні. Та й усе! Для тих, хто жадає пригод, – це не завада.

І ще. Не забудьте зареєструватися у гірських рятувальників, у Рахові. Бо через свою віддаленість від населених пунктів, складний рельєф мармароські альпійські мандри – не для простого дефіле. Такі переходи розраховані на досвідчених підготовлених туристів. А тому, благополучно завершивши мандрівку, потрудіться повідомити про це гірських рятувальників.

Перебування на Мармах одразу ж підвищить вас у категорію «бувалих»: не кожен турист-мандрівник відвідував ці місця. Якщо хочете єднання з природою, радикальну відсутність людей на маршрутах – вам точно туди. Тому все, що вам потрібне, – бажання та близька по духу компанія авантюристів.

Отже, надійне та перевірене спорядження, харчі, денний запас води, квитки на потяг, дозвіл у прикордонній службі, консультація у гірських рятувальників, добра компанія, поважне ставлення до гір та нестримне бажання відкривати незвідане. Все, що треба, аби подорож Мармарошами вписалася яскравою сторінкою до вашого життєпису.

Loading...

Напишіть відгук

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company