Звіринець смерті

Понад місяць тому під Міністерством екології та природних ресурсів України кияни влаштували мирну акцію, щоб звернути увагу на жорстоке поводження з тваринами у звіринці Покровська. В цьому місті – найбільший зоопарк Донеччини, куди привозять на утримання тварин з усієї країни, зокрема, й колишніх циркових.

На початку 2018 року в зоопарку було приблизно 500 тварин, сьогодні переважна більшість кліток – порожні. А умови утримання звірини – жахливі: клітки замалі, вкриті товстенним шаром екскрементів, які не прибирають, холоднюча залізна підлога, від якої звірі переохолоджуються. Звірина у виразках, ведмеді та леви не те, що випростатися у такій тисняві не можуть – їм навіть важко розвернутися. І в таких «апартаментах» немає ані їжі, ні води.

Активісти тижнями намагаються зв’язатися з власником звіринця Ігорем Падалком, але на розмову не йде. І тим паче відмовлявся коментувати ситуацію. Вже знайдено організацію LAEO Ukraine, яка зможе прийняти до себе нещасних звірів. Але справа не зрушується – без офіційної перевірки умов утримання, без правового документа про закриття зоопарку тварин передати іншому господареві практично неможливо.

З моменту мирної акції минуло понад місяць, було підписано петицію з вимогою ретельно перевірити стану тварин та умови їхнього утримання в зоопарку Покровська. На початку січня Реабілітаційний центр Запоріжжя погодився надати свої послуги для тимчасового утримання звірів за договором, підписаним Ігорем Падалком. Документ зобов’язує горе-власника передати центру до 1 квітня тварин, що постраждали найбільше. За умовами цього ж таки договору Падалко зобов’явся створити у своєму звіринці належні умови для утримання великих диких тварин.

Активісти та зоозахисники написали понад 500 заяв до Мінекології, зверталися по допомогу до ЗМІ та навіть у Європарламент. Отак історія з мордуванням тварин на Донеччині вийшла на міжнародний рівень. До справи порятунку тварин долучилося багато організацій, євродепутат Стефан Ек, засновниця фонду захисту тварин французька кіноактриса Бріджит Бордо. Стурбована зірка кіно написала відкритого листа Президентові України Петру Порошенку, в якому просила звернути увагу на ситуацію, що склалася у приватному Покровському зоопарку. Наголосивши: таке ставлення до тварин значно шкодить репутації України, підриває віру світової спільноти у те, що в нашій країні справді поважають і шанують європейські цінності.

Над Ігорем Падалком триває суд, але поки що нелюдське ставлення до братів наших менших обійшлася йому лише у 6800 грн штрафу. Тим часом, 18 січня чотирьох левів і шістьох ведмедів нарешті вивезли з горезвісної зоов’язниці. Знесилених звірів тимчасово приютив реабілітаційний центр для хижаків у Запорізькій області. Втім 20 січня один із левів таки загинув. Ветеринари намагалися врятувати нещасного «царя звірів», але виявилися безсилі. Діагноз при патологоанатомічному розтині тварини – «виснаження із характерною низькою масою тіла».

24 січня до Міністерства екології та природничих ресурсів України знову прийшли екологи, активісти-природоохоронці, волонтери – на другу мирну зоозахисну акцію «Врятуймо тварин Покровська!». Чи почують нарешті чиновники ці волання?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company