«Двері» крізь болюче очікування

На Контрактовій площі Києва постали «Двері». Символічну інсталяцію, втілену за підтримки «TSD Agency», присвятили третій річниці виходу українських захисників з «Азовсталі». Щоб нагадати про долю сотень військовополонених, які й досі залишаються у неволі.  

За задумом авторів, двері символізують перехід, біль та очікування. Уособлюють досвід полону, замкнений простір без часу й надії, крізь який пройшли і який досі важко торують наші полонені.

«Ними виводять їх на допити, на побиття, а потім заштовхують за ті  ж таки двері, назад до камер», – пояснює одна з організаторок заходу.

Інсталяція візуально доповнила акції підтримки полонених, які відбуваються щонеділі в різних районах столиці за підтрики Асоціації родин захисників «Азовсталі». Протягом трьох років рідні, друзі та небайдужі громадяни виходять на мітинги з портретами захисників та плакатами, вимагаючи повернення рідних.

«Завдяки тому, що весь світ чує про акції «Free Azov», наші бійці повертаються додому», – запевняє Валерій, боєць полку «Азов», який теж мордувався в рашистському полоні.

                                                                                       

Станом на травень 2025 року в російській неволі перебувають майже дві третини «азовців», які боронили Маріуполь. Окрім бійців «Азову», у травні 2022 року з оточеного міста в російський полон вийшли 1400 бійців – морпіхи, працівники поліції, прикордонники, інші оборонці. Поки що лише 485 з них вдалося повернути.

А тому не маємо права мовчати. Мусимо кричати на весь світ про наших героїв, які безвинно караються за дверима  російських тюрем і колоній, підтримувати їхні родини, долучатися до акцій і не пускати в наші душі забуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company