З БІБЛІОТЕЧКОЮ І ЛЕКЦІЄЮ

У столичному Грінченковому університеті гостював Посол Японії.

Київський столичний університет імені Бориса Грінченка єдиний серед українських вишів отримав грант на новітню японознавчу літературу від токійської приватної некомерційної організації «Nippon Foundation». Завдячуючи проєкту «Read Japan Project», що його реалізує Токійський фонд політичних досліджень.

Щоб офіційно передати бібліотечку японських книг, до університету прибув Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінор.

Високий гість виступив перед студентами і викладачами з лекцією про російсько-японську війну 1904-1905 років. Звернувши особливу увагу на чинники, які допомогли Японії перемогти у війні з російською імперією. Дуже слушні й актуальні акценти у контексті сьогочасного збройного захисту Україною свободи, незалежності та демократичних цінностей від повномасштабного вторгнення російських загарбників.

Мацуда Кунінор закликав українців не втрачати надію на перемогу та вже нині робити перші кроки для післявоєнного відновлення країни: у політиці, в освіті, в економіці.

Майбутні фахівці з міжнародних відносин, японознавці та журналісти мали можливість поспілкуватися з японським дипломатом. Цікавилися історичними подіями, яким високий гість присвятив свою лекцію. Зокрема, звідки японська армія отримала досвід наземних боїв у російсько-японській війні. Розпитували і про сьогодення японсько-українських відносин, про перспективи обміну студентами і яким пан Кунінор бачить завершення російсько-української війни.

А потім відбулася церемонія нагородження Надзвичайного та Повноважного Посла України в Японії медаллю Бориса Грінченка. Грінченківці вручили шанованому гостеві символічний подарунок – декоративну таріль із зображенням князя Кия, створену на факультеті образотворчого мистецтва та дизайну. Так пошанували особистий внесок японського дипломата у розвиток плідної співпраці столичного університету з науково-освітніми організаціями і закладами Японії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company