У Занзібарському султанаті, в родині касира Бомі Бульсара 5 вересня 1946 року народився син на ім`я Фарух. 1972 року під час роботи над дебютною роботою групи «Queen» він узяв собі ім`я Фредді Мерк`юрі, слава якого не стихає досі…
… Щойно Фредді виповнилося 8 років, батьки відправили його навчатися до Індії. Там хлопець мав особливий інтерес до шкільних уроків музики і гри на фортепіано, заняття яким батьки додатково оплачували.
1964 рік. Батьківщина Фредді перетворюється на місце кровопролитних боїв: революція. Сім`я Бульсарів переїздить до Англії. Фредді спершу вчиться в політехнічній школі Айлсворд, а потім у художньому коледжі Ілінг, опановуючи образотворче мистецтво та дизайн.
Його освіта потім прислужилася йому: моделювання костюмів, оформлення дизайну альбомів і, звичайно ж, створення логотипу групи Queen. Логотип – то особлива сторінка. Кожен із участників колективу представлений своїм знаком зодіака: два леви – барабанщик Роджер Тейлор та басист Джон Дікан, рак або краб – гітарист Брайан Мей та діва самого Фредді. Цікавий факт: логотип гурту строрювали за шаблоном Королівсього герба Великої Британії.
Брайан та Роджер важаються засновниками «Королеви», адже все почалося з їхніх перших більш-менш серйозних музичних кроків.
Їхній гурт Smile хоч і мав популярність, та великого успіху не досяг. В 1970 році вокаліст Тім Стафл покидає гурт, вважаючи безперспективним залишатись там надалі. Фредді запропонував їм натомість свою допомогу. Потім згадував: «Я слідкував за «Смайл». Відвідував їх шоу».
Одна репетиція, друга, третя, прихід до гурту Джона Дікона, зміна назви зі Smile на Queen… І почалося!
Як це часто буває, успіх не завжди залежить від таланту та важкої праці. Ледь не щодня виснажливі репетиції, вже й написано пісні, а фортуна не усміхається. Перший альбом, 1973 року, ледь продавався, хоч там уже були неперевершені композиції.
Зараз, в епоху інтернету, ти можеш бути сам собі критиком, піарагентом і т.д., але тоді комерційний успіх гурту насамперед залежив від ЗМІ, а журналісти Фредді не любили. Постійна критика його музики, одягу, навіть назва групи, запропонована Фредді, викликали у медійників несприйняття.
«Назва «Queen» у мене була давно і я чекав, що одного разу їй знайдеться застосування. В той час це було «глумлінням над святинею», – згадував Фредді.
З інтерв`ю Міка Джаггера: «Я бачив концерт «Queen» на стадіоні «Wembley». І мені здалося, що величезний стадіон – малий для Фредді. Фредді магічним чином міг відчути зв`язок із усіма на цьому величезному футбольному стадіоні. Він міг встановити контакт з кожним».
Втім Фредді більше подобалося виступати в невеликих містах, оскільки мегаполіси – розбещені, а маленькі міста зустрічають з якоюсь особливою радістю.
Хоч група мала успіх, їздила світом, однак грошей бракувало і гурт опинився в боргах. Вони шукали формулу, як заробити. Потрібен успішний альбом, а для цього вкрай необхідний успішний хіт. І Фредді Мерк`юрі написав «Killer Queen»…
«Ми були на межі. Група ось-ось мала розпастися, якби той альбом провалився…», – зізнавався Брайан Мей.
У 1975-му Фредді Мерк`юрі опиниться в епіцентрі ще однієї «революції». Композиція «Bohemian Rhapsody» назавжди змінила статус гурту. Пісня оселилася в топах чартів по всьому світові, а кліп до неї став по справжньому новим явищем у кліпмейкерстві.
Спочатку проти «Рапсодії» були налаштовані абсолютно усі. Шестихвилинний сінгл, який складається із трьох різних пісень, – далеко не кращий стратегічний хід, його записували у різний спосіб в окремих студіях.
Завважте, це зараз можна надіслати цифрову копію в інше місто чи країну. Тоді ж їм доводилося бронювати квитки на літаки, декілька годин летіти в іншу частину країни і продовжувати запис, в ситуації «пан або пропав». Та Фредді зробив правильний вибір.
Ту любов, яку ми відчуваємо до людей, він відчував до пісень та навпаки, він навмисно розривав свою стосунки перед важкою студійною роботою. Всупереч розповсюдженим думкам, за межами сцени Фредді був дуже скромною людиною. При всій своїй унікальності.
Коли оперна діва Монсеррат Кабалье представила його публіці на одному зі своїх концертів, він розгубленно і перелякано втиснувся у фотель… А на гостинах у Майкла Джексона засоромився палити в його присутності…
Із інтерв`ю Брайана Мея: «Фредді сказав мені: пиши все, що завгодно, я все буду записувати, я знаю, що мені залишилося недовго, пиши мені слова, пиши музику, я все заспіваю, а потім робіть що завгодно, головне закінчити роботу… І я почав писати перші рядки «Mother Love»…»
Фредді записував цю пісню, вже знаючи, що доживає останні дні… 24 листопада 1991 року він помер у своєму будинку.
Queen одна із найвизначніших світових рок-груп. Фредді Мерк`юрі – один із найкращих вокалістів в історії музики. «Я ніколи не стану зіркою… Тому що я стану легендою», – прорік він, коли все тільки починалося.
Залишити відповідь