Таки так! Саме тут, в Києві, на Подолі, зареєстровано народження дідуся нинішнього держсекретаря США. А прадід народився в Переяславі. З десятьма доларами у кишені вони ризикнули втікати від тоталітарного режиму до далекої Америки. Їх затримали в порту Нью-Йорка, але старший Блінкін встиг покласти вісім доларів у кишеню свого молодшого, залишивши собі два. Сподівався, що бодай хлопчину впустять… Впустили їх обох. Бо в цьому світі немає нічого неможливого.
Прадід став популярним письменником, дід заснував Інститут Палестини, і саме його наукові розробки переконали світ створити незалежну державу Ізраїль. А родина Блінкенів стала однією з найвідоміших та найшанованіших дипломатичних сімей Америки. Батько майбутнього держсекретаря був послом, мати Джульєтта Пізар очолює американський фонд культури та мистецтв у Франції, а також вона є спеціальним послом ЮНЕСКО з питань культури. Вітчим, який виховав Ентоні Блінкена, – націоналіст-поляк, письменник. Дружина, Еван Райан, ірландка, – також із поважної дипломатичної сім’ї, була радницею Гілларі Клінтон. Там вони і познайомилися, коли Ентоні працював помічником радника Клінтона з питань національної безпеки. Тепер Еван Райан – секретар Білого дому. У них двоє малолітніх дітей та чудові стосунки.
Ентоні був радником з національної безпеки віце-президента Джо Байдена, а коли прийшов Трамп, – розвернувся і пішов. Не зник, очолив Інститут стратегічних досліджень і несподівано для всіх ще й став… музикантом – проявилося паризьке шкільне виховання і прищеплена матір’ю любов до культури з притаманним лише французьким «мистецтвом жити» і насолоджуватися усім, що маєш.
Днями Ентоні Блінкен повернувся до Білого дому. На білому коні. Обійняв найважливішу у США посаду після президента. Це обіцяє багато хорошого Україні, в якій він бував, яку знає, і яка є в його генетичній матриці. Ще в 90-х Ентоні Блінкен першим в Америці опублікував наукове дослідження про неприпустимість будівництва Північного потоку, чим викликав гнів російських дипломатів, які проштовхували цю ідею в Європі. Коли Росія окупувала Крим, як радник Байдена з національної безпеки Блінкен сказав крилату фразу «Кримська троянда ще проросте!» І зі свого боку зробив все, щоб вона проростала, тому що саме він був ініціатором і розробником всіх економічних санкцій проти Росії у зв’язку з окупацією Криму та нападом на Донбас. Ентоні Блінкену належить іще одна крилата фраза, сказана з трибуни на міжнародному форумі: «Путін бреше, як дихає». І це людина, яка не розкидається словами. Летальна зброя, жорсткі антикорупційні заходи, вдосконалення соціальних інститутів, які у нас недієздатні, – це те, що Блінкен уже має намір зробити для України.
І таки так, йому це вдасться! Навіть якщо ми спробуємо дуже впиратися.
Залишити відповідь