Сирени надії

МОAС, міжнародна гуманітарна організація, працює в Україні з початку повномасштабної війни і вже врятувала понад 45 000 життів. Вона має 150 команд українських медиків, які працюють на 50-ти швидких, укомплектованих сучасним обладнанням. Проєкт підтримується коштами жертводавців і на його втілення витрачають 1 мільйон доларів.

Засновник MOAS американський підприємець Кріс Катрамбон прибув до Києва на презентацію книжки «Сирени надії: Місія MOAС з порятунку життів в Україні». З цієї нагоди в Укрінформі скликали журналістів.

– Ми в Україну приїхали за місяць до нападу Росії, розповів, – американський гість. – Започаткували свою місію і дуже швидко побачили ті прогалини, які можуть виникнути у ході російської навали. Відтак були готові надавати високопрофесійну допомогу на полі бою. У нас є для цього можливості.

Засновник MOAS додав, що організація має досвід роботи в екстремальних умовах – раніше допомагала рятувати біженців у Середземному морі. Але назвав місію МОАС в Україні «унікальною», мобільні команди медиків щоденно перебувають на лінії евакуації, вивозячи важкопоранених із зони бойових дій.

Як пояснив реаніматолог МОАС Юрій Срока, безпосередньо з окопів до стабілізаційних пунктів поранених можуть доставляти лише українські військові медики жодна неурядова чи волонтерська організація не має туди доступу. Мобільні бригади МОАС транспортують поранених зі стабпунктів до найближчого шпиталю.

Директор МОАС Ігор Шехтман повідомив, що організація уклала меморандуми про співпрацю з МОЗ, Міноборони, командуванням Медичних сил ЗСУ і з деякими підрозділами Сил Спецоперацій, а бригади МОАС працюють по всій лінії фронту «від півночі до півдня».

Книжка, яку презентували журналістам, зібрала емоційні розповіді, про самовіддану службу прифронтових українських медиків.

– Це унікальні історії, які свідчать про титанічну роботу, що ведеться тут, в Україні, заради збереження життів, – зазначив Джастін Мароцци, британський письменник і співредактор книжки. – Ми переказали зворушливі історії людей, про страждання, про порятунок, що відбувається просто в кареті швидкої допомоги.

Англомовну версію видання вже презентували в Лондоні та Нью-Йорку. Джастін Мароцца зауважив: друковані примірники не надходять у продаж, бо призначені як подарунок для донорів MOAS по всьому світу. Проте, організація прагне надрукувати якомога більшу кількість екземплярів, щоб донести ці історії до ширшого кола читачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company