МОAС, міжнародна гуманітарна організація, працює в Україні з початку повномасштабної війни і вже врятувала понад 45 000 життів. Вона має 150 команд українських медиків, які працюють на 50-ти швидких, укомплектованих сучасним обладнанням. Проєкт підтримується коштами жертводавців і на його втілення витрачають 1 мільйон доларів.
Засновник MOAS американський підприємець Кріс Катрамбон прибув до Києва на презентацію книжки «Сирени надії: Місія MOAС з порятунку життів в Україні». З цієї нагоди в Укрінформі скликали журналістів.
– Ми в Україну приїхали за місяць до нападу Росії, розповів, – американський гість. – Започаткували свою місію і дуже швидко побачили ті прогалини, які можуть виникнути у ході російської навали. Відтак були готові надавати високопрофесійну допомогу на полі бою. У нас є для цього можливості.
Засновник MOAS додав, що організація має досвід роботи в екстремальних умовах – раніше допомагала рятувати біженців у Середземному морі. Але назвав місію МОАС в Україні «унікальною», мобільні команди медиків щоденно перебувають на лінії евакуації, вивозячи важкопоранених із зони бойових дій.
Як пояснив реаніматолог МОАС Юрій Срока, безпосередньо з окопів до стабілізаційних пунктів поранених можуть доставляти лише українські військові медики – жодна неурядова чи волонтерська організація не має туди доступу. Мобільні бригади МОАС транспортують поранених зі стабпунктів до найближчого шпиталю.
Директор МОАС Ігор Шехтман повідомив, що організація уклала меморандуми про співпрацю з МОЗ, Міноборони, командуванням Медичних сил ЗСУ і з деякими підрозділами Сил Спецоперацій, а бригади МОАС працюють по всій лінії фронту «від півночі до півдня».
Книжка, яку презентували журналістам, зібрала емоційні розповіді, про самовіддану службу прифронтових українських медиків.
– Це унікальні історії, які свідчать про титанічну роботу, що ведеться тут, в Україні, заради збереження життів, – зазначив Джастін Мароцци, британський письменник і співредактор книжки. – Ми переказали зворушливі історії людей, про страждання, про порятунок, що відбувається просто в кареті швидкої допомоги.
Англомовну версію видання вже презентували в Лондоні та Нью-Йорку. Джастін Мароцца зауважив: друковані примірники не надходять у продаж, бо призначені як подарунок для донорів MOAS по всьому світу. Проте, організація прагне надрукувати якомога більшу кількість екземплярів, щоб донести ці історії до ширшого кола читачів.
Залишити відповідь