Анна Яворська родом з Луцька, працює у банківській сфері, активно волонтерить і пробує свої сили в політиці. Кандидує у депутати в одній із комун Брюсселя. Зважилася на це після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Анна рагне закріпитися в політичному полі ЄС і стати медіатором між Європою та Україною, сприяти нашій євроінтеграції та боротися з гібридною війною росії. Про це пише французьке видання RFI.
У комунікаційному відділі Європейського інвестиційного банку Яворська опікується співпрацею з Україною. Разом з «Товариством українців у Бельгії» втілює освітні та культурні проєкти. Серед них – кінофестиваль «Ukraine on Film», який щороку знайомить Брюссель з новинками українського кіно.
«Зима, що нас змінила», – так Анна характеризує події кінця 2013-го – початку 2014 року. Тоді вона організовувала Євромайдан у Брюсселі. Першу акцію провела на власний ризик, без дозволу місцевої влади: не було часу на домовленості. Згодом вийшли на демонстрації під євроінституції, посольства, представництва – з проханням до дипломатів озвучити свою позицію.
Анна отримала запрошення приєднатися до ліберальної правоцентристської партії «Реформаторський рух» (MR) і подати свою кандидатуру на місцевих виборах у Бельгії 13 жовтня. Не приховує, ця пропозиція була приємною, як знак високої довіри. Серед пріоритетів кандидатка називає безпеку, зниження податків на приватну власність, ефективніший розподіл бюджету. «Бельгія – мій другий дім, – наголошує українка. – Я також повинна цікавитися і вболівати за ті проблеми, які турбують місцеве населення».
Нині Анна Яворська зустрічається з жителями комуни. Разом з командою ходить від будинку до будинку, стукає у двері та спілкується з людьми. «Ставляться, – розповідає, – з цікавістю, вдячністю, захопленням, бо ми з України. Але також і з пересторогою: думають, що я перейматимуся лише питаннями України».
До передвиборчої команди долучилася і її сімʼя: чоловік допомагає розносити пошту, а молодший семирічний син тихцем узяв політичну візитівку мами і зробив у школі презентацію її кампанії.
Своїм прикладом Анна Яворська спонукає інших українців долучатися до політичного життя. Каже, завдяки цьому вони глибше розумітимуть, чим живуть європейські країни, які мають проблеми, і зможуть доносити інформацію до України. І навіть так відчутно допомагатимуть нашій євроінтеграції. В цьому, переконана Анна, полягає місія і відповідальність наших політично активних земляків, які знайшли свій другий дім в ЄС.
«Не можна просто прийти до європейців і викласти валізу власних проблем, – наголошує Яворська. – Треба бути місточком, медіатором: розуміти одну сторону й іншу. Пояснювати одне одному бачення. Бо насправді ми всі на одному боці історії – на правильному. І нам не можна розділятися».
Залишити відповідь