Бібліографістика завжди впорядковує книгопотоки і документообіг у логічні русла. В інформаційно розхристаному сьогоденні її роль важко переоцінити: потік інформації такий стрімкий, що навіть свідоме медіаспоживання не здатне вихопити найважливіших концептів і змістів.
Бібліографічним покажчиком «Коломієць Тамара Опанасівна» науковий колектив Національної бібліотеки України для дітей продовжив серію «Дитячі письменники України», започатковану 2009 року. Книжка, що охоплює всі етапи творчої роботи та біографії відомої письменниці, струнка за архітектонікою та зручна за навігаційною системою, яка не тільки спрощує пошук необхідного матеріалу, а й дає відчути естетичну насолоду, гортаючи електронні сторінки.
Укладачка Надія Загайна створила послідовну і вичерпну структуру видання. Після вступної статті подано розгорнуту книгознавчу розвідку Наталі Марченко. В ній усебічно висвітлено життєвий і творчий шлях Тамари Коломієць – поетеси, перекладачки, редакторки. Дослідження доповнено автобіографією письменниці. Завершується біографічна частина хронологічною таблицею, яка містить основні дати життя і творчості Т. Коломієць.
Бібліографічну частину покажчика впорядковано за рубриками. Так читач має змогу осягнути весь обшир творчого доробку письменниці, ознайомитися зі змістом кожної книжки письменниці. Покажчик подає перелік її публікацій у збірниках, навчальних виданнях, періодичній пресі. Окремо наведено книжки з аудіо- та відеододатками, показано перекладацьку і редакторську діяльність Тамари Коломієць, іншомовні видання її творів.
Розмах популярності, літературну цінність творчого набутку письменниці зримо відчуваєш, читаючи розлогий (сім сторінок!) розділ покажчика «Література про життя і творчість Т. Коломієць», а також розділ «Методичні та бібліографічні матеріали, сценарії за творами Т. Коломієць».
Видання збагачено низкою покажчиків, які стануть в пригоді науковцям, педагогам, музичним працівникам, літературним критикам, читачам.
Довершує бібліографічний покажчик рубрика «Життя і творчість Т. О. Коломієць у світлинах». У поєднанні з портретом на обкладинці цей розділ-фотогалерея створює особливе візуально-естетичне обрамлення книжки.
Культура видання, його естетика – перевага покажчика, варта доброго слова. Структура, художньо-технічне оформлення засвідчують якісно новий рівень бібліографічного видання. Гідного широкої і вдячної читацької аудиторії.
Залишити відповідь