Чорнобильську зону повернуть до «мирного атома»?

Чорнобильська зона може перетворитися на осередок енергетичного оновлення. Україна планує розмістити там малі модульні реактори (ММР) — новітню ядерну технологію, яку розглядають як ключ до майбутнього енергобалансу.

Голова Державного агентства з управління зоною відчуження Григорій Іщенко повідомив, що агентство готове надати земельні ділянки для розміщення ММР у співпраці з НАЕК «Енергоатом». Очікується, що вже найближчим часом буде підписано меморандум про початок підготовчих робіт.

Малі модульні реактори — це компактні ядерні установки нового покоління. Вони мають вищий рівень безпеки, менший розмір і швидший цикл будівництва. Це робить їх ідеальними для країн, які відновлюють свою енергосистему. Попередньо фахівці «Енергоатома» та НЕК «Укренерго» визначено 12 можливих майданчиків по всій Україні, серед них особливі сподівання покладають саме на Чорнобильську зону.

Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії післявоєнної відбудови. Вона має зміцнити енергетичну незалежність України, допомогти нам перейти до чистої енергії та дати нове значення територіям, які довго залишались поза економічним життям країни.

Водночас Чорнобиль залишається зоною підвищеної уваги. Після російського обстрілу 14 лютого було пошкоджено захисне укриття над четвертим енергоблоком, і його відновлення може коштувати понад 100 млн євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company