До і після «корони»

Ковідна пандемія принесла світові лихо не лише вкрай тяжким перебігом хвороби і мільйонними жертвами. Навіть ті, хто одужав, часто-густо приречені тривалий час відчувати його наслідки.

Постковідний синдром діагностують у 5-7 відсотків тих, хто переборов коронавірус. Про це повідомив Дмитро Іванов, завідувач кафедри нефрології Національного університету охорони здоров’я України (НУОЗУ) ім. Шупика.  Науковець узяв участь у дискусії «Медицина в постковідному світі: нові виклики для пацієнтів, поради від провідних лікарів-практиків». Її ініціювала  агенція  «Інтерфакс-Україна», зібравши за онлайн-круглим столом фахівців: лікарів-реабілітологів, кардіологів, терапевтів, психологів, психоаналітиків.

Обговорювали цілком наболіле: наслідки коронавірусної інфекції. Дмитро Іванов, проаналізувавши статистику смертності від Covid та викликаних ним недуг, означив 5 основних постковідних небезпек. Три з них – хвороби норок.

А доцент кафедри кардіохірургії НУОЗУ, лікар-кардіолог вищої категорії Наталія Ященко переконана: ті, хто перехворів на Сovid-19, мусять неодмінно пройти медогляд, «щонайменше за два-чотири тижні проконтролювати показники крові, здати її загальний аналіз та перевірити функції основних органів…»

Але найперша вимога, щоб уберегтися від смертельно небезпечної хвороби, – вакцинуватися. У повному обсязі. Зокрема і перед плануванням вагітності, наголосив акушер-гінеколог вищої категорії Володимир Терехов. Його думка: краще завчасу зробити щеплення і бути готовим до можливої атаки коронавірусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company