До «Школи безпеки». На канікули

Тишу золотої осені Пущі Водиці будили дзвінкі дитячі вигуки, сміх, які луною ширилися галявинами. Так просто неба в МДЦ «Артек» проходила частина практичних заходів Всеукраїнської акції «Молодь – за безпечний світ».

Народжена як відповідь на виклики, поставлені війною, вона згуртовує молодь і їхніх наставників з різних куточків країни, спонукає переосмислювати суть безпеки і готувати у цій царині кваліфікованих працівників, зокрема, й на регіональному рівні.

Захід під орудою Міністерства молоді та спорту й у співпраці з департаментом молоді та спорту Київради вже вп’яте проводить Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки».

Висококваліфіковані фахівці, залучені до вишколу, працювали на локаціях майже по всій території «Артеку». В ігровій змагальній формі майбутні суспільні лідери вчилися не лише захищати себе, а й бути підтримкою для інших, опановували навички домедичної допомоги, рятування з-під завалів, на воді, в умовах ДТП.

– Ці навички дуже тепер потрібні і молоді, і дорослим, – переконаний В’ячеслав Таращенко, професійний рятувальник, волонтер, а колись вихованець ГО «ВГДР «Школа безпеки». – І чим раніше молодь розумітиметься на таких речах, чим раніше набуватиме цих навичок, тим краще зможе надати допомогу цивільному населенню.

Однією з ключових тем заходу стало навчання з мінної безпеки. У нинішніх умовах, коли частина України фактично перетворилася на заміновані зони, ця тема особливо важлива.

– Навчившись поводитися безпечно в складних ситуаціях, діти отримують шанс залишитися живими й неушкодженими, – переконаний заступник голови ГО «ВГДР «Школа безпеки» Іван Мовчан. – Саме діти сприяють тому, щоби батьки реагували на нинішні загрози й небезпеки.

Поряд з такими серйозними, навіть тривожними темами акція позначилася яскравими та натхненними моментами, в яких акцентувалася сила духу українців, навіть у найтемніші часи.

– Саме такі дитячі рухи і формують нашу ідентичність, – наголошує Іван Мовчан.– В нашій державі є декілька таких рухів: «Пласт», «Школа безпеки», «Джура». Вони виховують дітей, формують їхнє світосприйняття. Там, напевне, народжуються їхні думки, ким бути далі, яку професію вибрати.

З цим погоджується і рівнянин Валентин Дмитрук, який у «Школі безпеки» з 2019 року:

– Моє дитинство, а тепер і доросле життя пов’язане з цією організацією. Радий, що зміг сьогодні побувати в «Артеку». Отримав нові знання, поглибив навички як діяти в надзвичайних ситуаціях, щоб неодмінно передати цю життєво необхідну науку молоді.

На вишколах йшлося не лише про фізичну безпеку, а й про те, як зберегти в умовах війни ментальне здоров’я. Психологи проводили сесії для молоді, навчали, як впоратися зі стресом, підтримувати себе та близьких у важкі моменти.

Юні учасники вишколу не лише отримали важливі знання, набули необхідного вміння. У конкурсах і змаганнях долучилися до великого руху за безпеку та відповідальність. Втім, як наголошують організатори, для досягнення поставлених цілей попереду ще багато роботи.

– В умовах війни особливо важливо, щоб кожна людина вміла прийти на допомогу тому, хто цього потребує, – підсумувала голова ГО «ВГДР «Школа безпеки» Алла Негрієнко. – Ми цього вчимо дітей, вчимо людяності, це вкрай важливо сьогодні. Наша акція стала живим символом того, що Україна – це не просто територія, це люди. Які борються, навчаються, допомагають одне одному. І об’єднані спільною метою – створити безпечний світ для себе, своїх близьких, для майбутніх поколінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company