«DOCUDAYS» НАЗВАВ ПЕРЕМОЖЦІВ

У Києві завершився 13-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA». Про це повідомляє офіційний сайт фестивалю.

Документальні стрічки змагалися за нагороди у чотирьох основних конкурсах: DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО і DOCU/Україна. Також виборювався спеціальний Приз від студентського журі. Традиційно свого фаворита організатори фестивалю відзначили премією імені Андрія Матросова. Свого переможця обирали і глядачі фестивалю. Після церемонії відбулася українська прем’єра фільму «Маріуполіс» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса.

У конкурсі DOCU/ЖИТТЯ головний приз отримала стрічка «КРІСЛО ТВОГО БАТЬКА» режисера Алекса Лора, Антоніо Тібальді (Італія-США-Іспанія). Особлива відзнака конкурсу – фільм «VARTA 1, ЛЬВІВ, Україна» режисера Юрія Грицини (Україна). Головний приз конкурсу DOCU/ПРАВО отримала стрічка «ЗВІТЬ МЕНЕ МАРІАННОЮ» режисерки Кароліни Бєлявської (Польща). Почесними дипломами DOCU/ПРАВО відзначили фільми «ЦЕНЗУРОВАНІ ГОЛОСИ» режисерки Мор Луші (Ізраїль-Німеччина) і «СЕРЕД ВІРЯН» режисерів Гемаля Тріведі та Могаммеда Алі Накві (США-Пакистан).

Приз DOCU/КОРОТКО здобув фільм «КІНЕЦЬ СВІТУ» режисерки Моніки Павлючук (Польща) за природну проникливість. Спеціальну відзнаку DOCU/КОРОТКО отримала стрічка «САЛАМАНКА» режисерів Руслана Фєдотова та  Аляксандри Кулак (Росія).

Першу в історії Docudays UA нагороду DOCU/УКРАЇНА здобув фільм «ЛЮДИ, ЯКІ ПРИЙШЛИ ДО ВЛАДИ» режисерів Олексія Радинського та Томаша Рафа. Цей фільм є водночас жорстким, суперечливим та зрозумілим. Він створений з безпосередністю, від якої неможливо відвернутися, і висуває здогадки та надає доступ до надзвичайно складної ситуації насилля, конфлікту та ілюзій.

Особлива відзнака DOCU/УКРАЇНА – «REVE TA STOHNE ON TOUR» режисерки Надії Парфан (Польща-Україна).

На церемонії закриття також оголосили результати всеукраїнського конкурсу «The Guardian прямує в Україну». За результатами фінального пітчингу шести документальних проектів журі визначило своїх переможців. Грант у 5000 фунтів від британського видання The Guardian отримав проект «Матч її життя» Аліси Коваленко. Свого фаворита також обрали Docudays UA та Британська Рада в Україні. Docudays UA вручив 3000 фунтів Семенові Мозговому на зйомки «Історії зимового саду». А Світлана Шимко отримала грант на 3000 фунтів від Британської Ради – на втіленні кінопроекту «Ленінопад».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company