Президент Володимир Зеленський виступив з пропозицією масштабного телевізійного навчання учнів 5-11-х класів на час карантину. Перший досвід напрацювали на столичному муніципальному телеканалі «Київ», а виступили з ініціативою «Відкритих уроків» міський департамент освіти і науки та Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Фахівці інституту надали методики дистанційного навчання, підготували тематику телеуроків.
Півгодинні лекції для школярів, які також можна переглянути і в інтернеті, у прямому ефірі проводять найкращі педагоги Києва. Наприклад, учителі хімії Яна Коваль, історії Олександр Худобець, української мови та літератури Олександр Черкас.
Київ традиційно посідає перше місце в рейтингу обласних центрів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Тому навчальний проєкт спершу адресували випускникам, щоб вони якісно підготувалися до тестування, пояснив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. Але теленавчанням зацікавилися не лише старшокласники: понад 265 тисяч глядачів телеканалу «Київ» перейнялися новиною. Перший урок з історії, який вийшов 16 березня, лише на «Ютуб-каналі» та через Фейсбук переглянули відповідно двадцять і дванадцять тисяч глядачів. Тому на «Києві» хочуть зробити передачі постійними, широко охопивши шкільну програму.
Про трансляцію уроків оголосили телеканал «Рада», різні інтернет-платформи. Після зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським керівники загальнонаціональних каналів також підтримали освітню ініціативу. Навчальні передачі виходитимуть і на місцевому телебаченні.
У самому ж Грінченковому університеті, чиї фахівці посприяли запровадженню телеуроків, давно відпрацьовують різні форми дистанційного навчання. У цьому виші діє науково-дослідна лабораторія інформатизації освіти. Нині понад 80% навчальних дисциплін забезпечено власними електронними версіями. Нещодавно в університеті, у рамках міжнародного наукового проєкту «Модернізація вищої педагогічної освіти з використання інноваційних інструментів викладання», відкрито Центр інноваційних освітніх технологій, який, зокрема, відпрацьовуватиме методики проведення майстер-класів і тренінгів, наукових конференцій, що неможливо без комп’ютерних технологій.
На час карантину в університеті через онлайн платформи читають не лише лекції, а й проводять практичні та семінарські заняття. Викладачка університетського Інституту людини Тетяна Лях, яка нині займається зі студентами дистанційно, за допомогою електронного кабінету, поділилася враженнями у Фейсбуці: «Сьогодні провела два дуже важливі заняття… За відчуттями – це було продуктивніше, ніж в аудиторії… Карантин колись скінчиться. І дай Боже усім нам здоров’я! А я обов’язково буду користуватися цим ресурсом і в подальшому…»
На телеканалі «Київ» обговорюють подачу «Відкритих уроків». За столом у центрі професор Фелікс Левітас, завідувач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.
Фото: прес-служба ТРК «Київ»
Залишити відповідь