Ідеальне поєднання м’якої рум’яної булочки, хрусткого прохолодного салату, стиглих солодких помідорів та соковитої приправленої котлети з яловичини. Ця страва, разом з кока-колою та джинсами, носить титул неофіційного національного символу США. Завдяки смаку, поживності й доступності апетитна булочка з котлетою завоювала прихильність багатьох людей по всьому світові. Неймовірно, але щосекунди у світових мережах «McDolanlds» продається 75 гамбургерів!
Ідея поєднати котлету з розрізаною булочкою належить американцям. Щоправда, хто саме це придумав, невідомо. Одним із імовірних творців гамбургера вважається Чарлі Нагрін зі штату Вісконсин. У 1885 році він продавав гамбурзькі стейки на місцевому ярмарку, але їх не купували, бо гарячу котлету не дуже зручно їсти на ходу. Кмітливий хлопець поклав котлету між двох скибочок хліба і назвав новоспечену «страву» гамбургером.
Схожу історію переказують і в Оклахомі. На День незалежності США 4 липня 1891 року Оскар Білбі поєднав власноруч обсмажені котлети з дріжджовими булочками, які спекла його дружина Фанні, і з нагоди свята пригостив своїм творінням сусідів.
Тепер гамбургером можна з легкістю посмакувати в будь-якому куточку світу. Первісний варіант страви потроху зазнав змін, доповнився різноманітними смачними складниками на кшталт помідорів та салату. Проте гамбургер не обмежився лише фаст-фудами: його подають і в найдорожчих ресторанах.
Наприклад, 2005 року ціна гамбургера в ресторані «Fleur» американського Лас-Вегаса сягнула 5-ти тисяч доларів! Бо, крім класичних булочки та котлети з яловичини, у страву додали фуа-гру та трюфелі. І подавали гамбургер з пляшкою елітного шампанського.
Ще один рекорд установив інший ресторан Лас-Вегаса – «Heart Attack Grill»: там приготували найкалорійніший гамбургер з 4-ма шматочками яловичини по 227 грамів, 8-ма скибочками сиру, 8-ма шматочками помідорів, 20-ма кільцями карамелізованої цибулі, 20-ма шматочками бекону, столовою ложкою майонезу та гірчиці й двома столовими ложками кетчупу. Загальна кількість калорій становила 9982, тому гамбургер занесли до Книги рекордів Гіннеса.
Цю страву не складно приготувати власноруч удома. А щоб урізноманітнити процес приготування, можна покликати друзів на «гамбургерну вечірку», де кожен матиме можливість продемонструвати власний рецепт «м’ясної булочки» й поділитися секретом найсмачнішої котлети. Можна і поекспериментувати з начинкою для гамбургера: додати морозива, горіхової пасти, солодких батончиків чи інші найнесподіваніші складники. Хтозна, може саме так і з’явиться новий індивідуальний та неповторний рецепт улюбленої мільйонами страви.
Залишити відповідь