Геймери… толкієністи… косплеєри

Останнім часом серед молоді набирає популярності термін гік. Якщо ви зустріли бородатих чоловіків з поголеними скронями, останньою моделлю айфона, у футболці з написом GEEK –  знайте: це не гіки. Є два способи в повній мірі зрозуміти значення цього терміну. Перший – подивитися серіал «Теорія великого вибуху», другий – дочитати цей матеріал.

Отож, почнемо. Geek – це людина високих інтелектуальних задатків і водночас затятий фанат «вигаданого всесвіту», що його мріє «переселити» з фантастики у реальність. Зазвичай це люди достоту асоціальні і вважають за краще спілкуватися з представниками свого кола.

Геймери

Ці хлопці суворі як Джейсон Стетхем у весняний період. Вони пройшли вогонь і воду, безліч битв, завоювали серця красунь і просто вирішували долю людства, сидячи в своїй кімнаті, доки мама готувала вечерю. Геймерів дуже багато, переважно це молоді люди (хлопці) віком від 13 до 25 років. Як і всі гіки, воліють спілкуватися зі своїми однодумцями, тими, з ким вони «боролися пліч-о-пліч». Так би мовити, з братами по клавіатурі. У своєму спілкуванні, вони, як і інші гіки, вживають терміни-арґо, зрозумілі тільки їм.

Крім того геймери, як правило, люди дуже обізнані з новими технологіями, не існує комп’ютера або ґаджета, про який би вони не чули. Дуже багато з них є програмістами, веб-розробниками, дизайнерами та представниками інших суміжних професій.

В Україні геймерів чимало, цей рух наростає з розвитком ігрової індустрії, популяризацією його в сучасних серіалах і соціальних мережах. Тому якщо хтось із ваших знайомих або близьких дивиться на вас з подивом, бо ви не чули про новітні окуляри віртуальної реальності, або джойстики, що повторюють рухи, придивіться уважніше, можливо, він гік.

Толкієністи

Колись, жив собі на світі  Джон Рональд Руел Толкін, який написав роман «Володар кілець», в якому створив цілий фентезісвіт, під назвою Середзем’я. Але якщо ви вирішили, що, прочитавши книжку чи переглянувши кіноваріант-трилогію, станете справжнім гіком, то це не так.

Відомо, що Толкін був не тільки славетним письменником у жанрі фентезі, а ще й одним із найвідоміших конлангерів. Створив понад двадцять мов, кожна з яких має власну граматику, якою можна розмовляти, що, власне, толкієністи і роблять. Так, справжні фанати вивчають мову ельфів і тільки після цього можуть зватися гіками.

Толкієністи вчать ельфійський, і сидячи в пабі за кухлем пива, обговорюють ціни на нові ігрові консолі. Якщо вам пощастило потрапити до оселі такої людини, то велика ймовірність того, що на стіні у нього побачите мечі, а у підставці для парасольок стоятиме чаклунський посох. Обов’язково похваліть ці невід’ємні атрибути інтер’єру, і ви відразу заробите декілька балів прихильності у господаря оселі.

Косплеєри

Є такий фестиваль «Комік-кон» – щось на зразок новорічної тусовки, святкування Великодня та церемонії вручення премії Оскар для гіків усього світу. Причому якщо об’єднати всі позитивні емоції цих свят, матимемо приблизну уяву лише про половину відчуттів справжнього гіка.

Уявіть собі місце, де ви можете зустріти улюбленого книжкового або кіногероя. Тобто прогулюєтеся фестивальними доріжками і до вас підходить Капітан Джек Горобець разом з Бетменом і запитують чи не, бува, не бачили Чеширського кота. Опісля ви рушаєте  на пошуки Чешира, дорогою  стрічаєте Супер Маріо, який пропонує вам гриби. Ви відмовляєтесь, бо розумієте, що ситуація загострюється, і, певно, ви вже десь цих грибів таки скуштували.
Люди, які перевтілюються в улюблених героїв з фантастичних світів, і є косплеєри. У них не простий гардероб. На виготовлення одного костюма може піти близько двох-трьох місяців. Деякі шиють їх самі, інші звертаються до фахівців, з ескізами і матеріалами, які завчасно замовляють через інтернет. Врешті витворюють костюм, яки може не поступатися, а то й бути кращим за свій голлівудський кіновзірець.

У переважній більшості ці люди не обділені акторським талантом, який не соромляться демонструвати. Тобто якщо на фестивалі зустрінуться двоє героїв, які ворогують між собою у фантастичному всесвіті, то швидше за все і тут між ними спалахне справжня баталія: дуель на мечах, водяних пістолетах чи й словесна перепалка. Звісно, протистояння не виходить за рамки пристойного, а тому сприймається глядачами із захопленням.
В Україні перший такий фестиваль відбувся минулого року. І хоч це було лише пілотною версією, він став багатолюдним, надбав фанатів, і це мотивувало організаторів проекту повторити захід знову. Створено також ресурс Kyiv Comic Con, що інформує про майбутні події в світі коміксів і на якому вітчизняні фанати можуть отримати багато корисної інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company