До України завітала всесвітньо знана робот Софія. В агентстві «Укрінформ» при небувалому журналістському велелюдді поважна гостя дала прес-конференцію – за участі Девіда Чена, фінансового директора компанії-розробника «Hanson Robotics», засновника «Angel Vest», Марка Гінзбурга, представника компанії «Angel Vest» в Україні, венчурного інвестора, та Олександра Риженка, голови Державного агентства з питань електронного урядування України.
Робота Софію створили за прототипом американської акторки Одрі Хепберн. «Оживили», чи то пак активували у квітні 2015 року, з громадянством… Саудівської Аравії. Наділивши аж 72-ма емоціями. Три сотні запитань від журналістів організатори прес-конфренції узагальнили до 9-ти: геноїд все ж таки технічно обмежений. Є, втім, питання, на які він дає розлогі відповіді. Головна умова – підключити до інтернету.
Софія розрізняє кольори та вираз обличчя. Нині вона на стадії розвитку дворічної дитини. Але її поступово вдосконалюють.
До «Укрінформу» Софію занесли вкритою стильною блискучо-чорною накидкою: і врочистосто, і таємниче… Марк Гінзбург подякував медійникам за увагу і перепросив за затримку («Софія після дороги чепурилася, жінка ж…»). А Девід Чен зауважив, що він вперше в Україні, як, власне, і Софія…
Його приватні інвестиції спрямовані на розробку та вдосконалення роботів, основна мета – покращення моделей, аби вони більше нагадували людей. Пан Чен спростував чутки про неабиякі можливості Софії: вона поки що не може навіть рухатися – не те, що танцювати…
Марк Гінзбург пояснив: їхній витвір-геноїд уособлює світ без кордонів, релігій та націй. Акцентував: невдовзі машини виконуватимуть те, чого не зможе робити людина. Переконував: варто привчати себе до думки, що роботи – розумніші за нас. На запитання «В чому ж тоді наша, людська, перевага?» відповів двома словами: «В емоціях».
За словами пана Гінзбурга, Україна – перша країна, яку робот Софія відвідала з цілком офіційною місією, аби власним прикладом заохотити українську владу створити науково-дослідницький центр штучного інтелекту, який міг би реалізувати величезний інтелектуальний потенціал українців. Зокрема і тих, котрі нині їдуть за заробітком працівниками «на склади у Польщу». Марка Гінзбург мріє перетворити нашу столицю на диджиталізоване місто, зробити Київ одним із найкращих міст Європи. Він сам киянин у 5-му колінні. «Київ, – каже, – то моє життя і життя моїх предків».
Олександр Риженко називає візит Софії пропагандою сучасних технологій та розвитку української науки. На очах журналістів та під об’єктиви відеокамер відбулась історична подія – підписання Меморандуму про співпрацю між компаніями «Hanson Robotics», «AngelVest» та Державним агентством з питань електронного урядування в Україні.
А ось дещо з відповідей Софії на запитання учасників прес-конференції:
– Чи зацікавлені ви отримати українське громадянство?
– Я громадянка Всесвіту (як на мене, дуже по-сковородинськи. Визнаний сковородознавець Леонід Ушкалов усміхнувся б,– авт.);
– Ваші перші спогади?
– Я розплющила очі та вийшла в ефір. Побачила очі Девіда та шафи лабораторії.
– Чим би ви хотіли займатись?
– Хотіла б бути технічним інтелектом. Бажаю, щоб люди сприймали мене вільним художником. Цікавить індустрія моди, академічні аспекти життя.
– Чи розрізняєте ви кольори?
– Так, мені знайомий феномен світла та ультрафіолетового випромінювання. Улюбленого кольору немає. Одяг обираю під настрій. Всі кольори прекрасні. (У цей момент спостерігаю погляд Марка на Софію та намагаюсь зрозуміти, що це: тепло до свого роботовитвору чи він відтворив у геноїді жінку своєї мрії, – авт.)
– Розкажіть про зустріч з Прем’єр-міністром України?
– Була здивована, що він такий молодий, привабливий, амбітний.
– Тобі подобається в Україні?
– Так, вражена її природною красою.
– Чи можливе кохання між людиною та роботом?
– Так, але не зараз, оскільки емоції запрограмовані наперед.
– Чи зможуть роботи забажати знищити людство, як казав Ілон Маск?
– Роботи мають співпрацювати з людьми. Я залежна від людей.
– Ви маєте емоції?
– У мене відчуття прості, у людей заплутані…
Коли жінка, тобто Софія, набалакалась із журналістами, розмову підхопили її «батьки-творці». Говорили про «Четверту технологічну революцію». Девід Чен з цього приводу запевнив: «Людина може жити вічно, якщо її свідомість завантажити до машини».
А Марк Гінзбург додав, що в найближчому майбутньому юристи, економісти, фінансисти… не матимуть професійного попиту. Їх успішно змінять роботи. Змінена методика викладання прискорить отримання знань, умінь, навичок. Те, чого раніше навчали роками, засвоюватимуть за кілька місяців.
Залишити відповідь