Зимовою ластівкою прилетіла з Полтавщини добра новина: нашого автора, журналіста Григорія Титаренка відзначено премією обларади імені Петра Ротача. Доробок колеги визнано кращим у номінації «Літературне краєзнавство» – за розвиток краєзнавчого руху, вивчення минулого і сьогодення Полтавського краю.
А незадовго до рішення журі у Києві пройшла презентація книжки Григорія Титаренка «Планетарний голос Андрія Кикотя» про геніального полтавця, соліста Національної опери, народного артиста України і лауреата багатьох світових конкурсів, чиє ім’я несправедливо призабуто. Цього року Андрієві Кикотю виповнилося б 90. Перший наклад книжки автор видав власним коштом, а друге – здійснили з обласного бюджету. Життєпис Андрія Кикотя, спогади про знаменитого майстра оперної сцени його славетних колег, родичів, земляків, дбайливо зібрані та опрацьовані Григорієм Титаренком, департамент культури визнав соціально значущим виданням.
Вдалася і сама презентація книжки – у столичній Національній музичній академії України імені Чайковського за сприяння заслуженої артистки, професорки кафедри сольного співу Валентини Антонюк. Свого часу її, випускницю школи, ледь не за руку привів до консерваторії сам маестро Андрій Кикоть.
На світо явлення книжки приїхала делегація земляків-полтавців на чолі з небожем Андрія Кикотя народним артистом Василем Голубом. Він був студентом Київського театрального інституту і часом гостював у знаменитого дядька, який мешкав тоді на Хрещатику, в Пасажі. Якось той подарував племіннику своє фото, підписавши: «Майбутньому народному артисту Василю Голубу від народного артиста Андрія Кикотя». Ніби у воду дивився… Для учасників свята Василь Голуб виконав фрагмент зі своєї моновистави «В степу безкраїм за Уралом».
Серед присутніх була також і небога Андрія Кикотя Тетяна Білоус. Земляки, викладачка академії Валентина Андрєєва та студент-магістрант і соліст Національної опери України Володимир Тишков, неперевершено виконали дует Одарки і Карася з опери Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Карася Андрій Кикоть виконував знаменито! А ще славився у таких операх, як «Євгеній Онєгін», «Хованщина», «Фауст», «Борис Годунов», «Мазепа», «Наталка Полтавка», «Тарас Бульба», «Богдан Хмельницький»….
І звісно ж, прославився виконанням багатьох народних пісень, що увійшли до золотого фонду України. Йому аплодували у США, Канаді, Болгарії, Франції. Його життя обірвалося на злеті, на сорок п’ятому році…
Спогадам про Андрія Кикотя не було краю. Диригент, народний артист і професор музичної академії Іван Гамкало розповів, як зовсім молодим переступив поріг опери, де вже гриміли імена Костянтина Огнєвого, Андрія Кикотя, Володимира Тимохіна, Василя Третяка. Співаки мали світову славу, але радо прийняли до своєї компанії молодого диригента.
Між виступами звучали записи Андрія Івановича Кикотя з диску, що став додатком до книжки, на екрані з’являлися фотографії, які доповнювали спогади про незабутнього полтавця з планетарним голосом.
Залишити відповідь