Чоловіки в чорних класичних костюмах, купа охорони навколо, перемовини, грошові оборудки… Угоди і ще раз угоди. Звітний тиждень у бізнес-імперії? В жодному разі! Це картинки з виставки ігрової індустрії «Games Gathering-2018».
Невпевнено заходимо у приміщення Виставкого центру на Лівобережній і лякаємось: реєстраційні стійки та ті ж таки сек’юриті з непроникливими очима і суворими лицями. Відколи це ігрові виставки відбуваються у такому форматі? Проте стійко витримуємо процедуру реєстрації та доскіпливі погляди контролерів. І за жаданими дверима з полегшенням видихаємо: оте перше напруження щезає, його миттю поглинає атмосфера радості, веселощів, азарту.
Багато світла, кольорів і музики, центр кіберпанку та нанотехнологій просто тут і зараз – майбутнє вже настало.
Але це те, що видно неозброєним оком звичайного відвідувача. А який же інтерес організаторів експозиції? Очевидно розробники ігор розраховували знайти тут свіжу кров, а молоді компанії, що працюють у цій сфері, показати товар лицем, і приварнути увагу інвесторів. Та й загалом освіжити свої знання на спеціалізованих тематичних лекціях провідних спеціалістів – про дизайн ігрових персонажів, віртуальну реальність, архітектуру комп’ютера, соціальні мережі і ще багато про що.
Але ігровий конвент не був би ним без розваг. «Games Gathering» не обмежився турнірами з кібердисциплін (хоча відвідувачі таки могли спробувати свої сили в батлах на комп’ютерах нового покоління) та іграми на ретро-приставках. Кожен учасник виставки організував свій розважальний стенд. Розкажемо про декілька найцікавіших.
«Murka»
Стенд з «пухнастою» назвою запам’ятався не так презентованими іграми, як автоматом з м’якими іграшками. Гадаю, всі бачили в магазинах автомати, де за невеликі гроші пробують краном-«клешнею» дістати всілякі подарунки. «Murka» обмежила асортимент цих сувенірів плюшевими кошенятами і футболками, зате не обмежує безкоштовні спроби їх дістати. Принаймні кожен, хто на цій виставці вистояв чергу до автомата, отримав нагороду. Кошенят уподобали всі: дорослі й малеча.
Симулятор орла
Віртуальною реальністю вже навряд когось здивуєш: надягнувши спеціальні окуляри, будь-хто може опинитись в будь-якій точці світу – реального і спрограмованого. Проте на «Games Gathering» можна було побути у шкірі (навть у пір’ї!) самого орла. озброївшись окулярами, почепивши на руки датчики, охочі мали змогу політати, відчути помах орлиних крил, пікірувати на здобич… Деякі «орли» літали менше – більше врізалися в дерева.
«Ubisoft»
Один із найвідоміших у світі розробників теж влаштував івент, радо приймаючи своїх відданих шанувальників. Приставки не вимикалися ні на секунду: тут показували найгарячішу новинку – «Assassin’s Creed Odyssey». Ну, й куди ж без легендарного «Just Dance»: танцювальний рай вже не один рік підкорює молодих та активних. Чудова можливість розім’яти кісточки після затяжного турніру.
«Wacom»
Розробник графічних планшетів скромно розмістився у закутні Виставкового центру, проте хіба художник не знайде собі полотна? У «Wacomі» провели великий конкурс: автор найкращого арту на косплеєра отримує у подарунок новісінький графічний планшет. Декілька годин позування, два дні малювання… Все у щільній атмосфері творчості та суперництва.
Анімаційне фото
Гадаю, багато хто школярем малював у зошитах, на полях аркуша, фігурки в різних позах, а потім той зшиток мальовок швидко-швидко гортав. Фігурки оживали в імпровізованому рукотворному мультикові. Івент вирішив нагадати цю дитячу забавку, але у більшому вимірі: 7 секунд руху перед камерою і вуаля! Отримуйте «кишеньковий» паперовий мультик.
Усе розмаїття стендів на цій виставці, звісно, не охопиш. Кожен намагався чимось порадувати гостей фестивалю: безкоштовними наліпками, блокнотами, печивом та кексиками, значками чи фото на Polaroid за 2 хвилини. Відвідувачі отримали дарунки від організаторів: по фірмовій футболці, екосумці та яблучку (аби не зголодніти до обіду, який тут також був). До слова, про обід: ніхто не лишився ображеним, адже меню було на всі смаки – для вегетеріанців, для дітей, для перебірливих та невибагливих.
І, ясна річ, косплеєри! Найкращі, з усієї України. Із задоволенням фотографувалися та спілкувалися з усіма охочими. А охочих було чимало: позували перед камерами безперервно і понад 3 години.
А ще чи не на кожному стенді реєстрували охочих заповнити різноманітні вакансії, відтак було чимало таких, хто повертався з фестивалю не лише з подарунками та враженнями, а й з реальною роботою!
Було й те, що засмутило і таки попсувало загальне враження. Виставковий центр виявився не цілком готовим до такого дійства. Легко розмістив величезну кількість гостей, проте всі цікавинки і навіть, даруйте, банальні вбиральні було так далеко й нелогічно розташовано, що не всяк міг їх відшукати.
Заважали і липкі стрічки, що ними наче з доброго дива рясно всіяли підлогу. Дошкуляли найперше косплеєрам: і ті, хто босоніж, і ті, хто на шпильках, однаково приклеювалися до долівки.
Залишити відповідь