Воєнний стан змусив українських науковців та винахідників мобілізувати знання та ресурси для створення нових технологій і рішень, спроможних посилити захист нашої держави.
Підтримати новації у сфері оборони та майбутнього повоєнного відновлення країни покликаний Міжнародний фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge». Цього року участь в XI фестивалі взяли представники Австралії, Азербайджану, Англії, Грузії, Ізраїлю, Іспанії, Китаю, Німеччини, Польщі, США та Швеції.
Ще у 2000 роках українські інженери, біологи та біохіміки представили на ринку низку передових продуктів: перев’язувальні матеріали для ран та опіків, засоби дезінфекції та знезараження води. З 2014 року ці новації використовуються на фронті і нині ефективно працюють, рятуючи життя бійців. Звісно, творці методично вдосконалюють свої творіння. Завдяки антимікробним компонентам ці матеріали вже десятиліття поспіль застосовують для профілактики ранових інфекцій, спричинених патогенними мікроорганізмами.
Розроблений українською компанією «Укртехмед Інновейшн» проєкт «Універсальна гідрогелева пов’язка», фінансування якого взяли на себе волонтери, щомісяця випускає по 20 тис. пов’язок. І це не межа, керівництво компанії має намір розширити виробництво.
Серед інноваційних стартапів, представлених на цьогорічному фестивалі, – універсальний газогенераторний котел «Алігатор». Як зазначає один із розробників Олександр Кулінченко, в ньому втілено новітні технології спалювання та газифікації органічних речовин для отримання енергії. Він працює на різних видах палива – від дров до побутового сміття.
Значущий внесок в інноваційну сферу оборони країни робить шкільна і студентська молодь.
На міжнародному інноваційному конкурсі «INOVA», який щорічно відбувається в Хорватії, українські проєкти вибороли 40 золотих нагород. Серед «золотих» проєктів – лазерний 3D-сканер для архітекторів та будівельників, створений Данілом Арабаджи, учнем запорізького ліцею «Логос». Цей прилад дозволяє обчислювати координати точок в просторі. А ще він помітно дешевший від аналогів, предсавлених на ринку.
А студент національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Ігор Клименко створив робота-розмінувальника став фіналістом студентської премії «Global Student Prize», отримав в Україні два патенти і тепер утілює свій проєкт разом з інвесторами та організаціями для допомоги українським військовим.
Юрій Тумир з Івано-Франківська розробив дрон-міношукач для військових, який представив на фестивалі «Steam-Fest». Нині він активно тестується. Ще один винахід на благо безпеки – експериментальний робот-аватар школярки Аліни Сичук з Луцька дозволяє дистанційно працювати на відстані десяти-двадцяти метрів, допомагає рятувати життя саперів. Робот складається з дешевих матеріалів, а його ремонт в разі вибуху коштуватиме близько 3 тис. гривень.
Так українські науковці, винахідники, дорослі й діти, роблять вагомий внесок в оборону країни. Їхні інновації відчутно допомагають українським воїнам на полі бою, рятують життя. Тому так важливо нині підтримувати українських інноваторів. Життєво важливо!
Залишити відповідь