Опановуючи нейромережі, люди завжди будуть на крок попереду. Штучний інтелект освоює практично всі галузі: медицину, маркетинг, дизайн… Без нього вже важко обійтися і в наукових дослідженнях.
Нейромережа навчає комп’ютери обробляти дані в такий самий спосіб, як і людський мозок. Створюючи адаптивну систему, за допомогою якої комп’ютери вчаться на своїх помилках і постійно вдосконалюються. Так штучні нейронні мережі намагаються розв’язувати складні завдання, приміром, розпізнавання облич.
Восени 2022 року світові представили чат ГПТ. Нині багато людей використовують його замість гуглу, щоб знайти потрібну інформацію. Це значно швидше й ефективніше, ніж традиційний пошук. ГПТ сам обробляє інформацію та подає найважливішу. Відтак не потрібно витрачати час, читаючи зайве. Чат не обмежується лише пошуком, він може написати вірш, слова для пісні, або ж подати ідеї для інвестицій. Після того як ГПТ став популярним, з’явилося десятки його аналогів. Проте активно користуються нейромережею все ще не так багато людей.
За даними видання «ZN.UA», 34% українців не знають, що таке штучний інтелект. У цій групі більшість людей, яким за 50. Але й серед респондентів віком 30–39 років майже кожен п’ятий не знає ШІ. Лише 24% опитаних «у курсі справи».
У цьому ж дослідженні респондентів запитувли чи використовують вони чат-боти зі штучним інтелектом?» 64% опитаних відповіли заперечно а 8,7% не знають, що це таке. Понад третина опитуваних (36,5%) все ж таки користується штучним інтелектом. Втім це відверто малий показник, з огляду на те, що знання в цій царині дозволяють краще розуміти та використовувати нові технології, ефективніше взаємодіяти зі світом, який бурхливо розвивається.
Для прикладу, декілька корисних нейромереж, які допоможуть покращити роботу, створити в парі зі штучним інтелектом щось креативне.
«Playground ai». Безкоштовний інструмент для генерації зображень. Ви можете обрати стиль, формат, зробити інші налаштування. Завдяки йому можна редагувати готове згенероване зображення. Наприклад, замінити одні деталі на інші. Потрібно лише написати підказку для штучного інтелекту про створення зображення, яку він потім враховує.
Нейромережа «HeyGen» за дві хвилини здатна створити АІ-«клон» людини, котрий промовлятиме прописаний для нього текст. І навіть може «заговорити» у відео будь-якою іншою мовою. Зберігаючи артикуляцію губ і голос «прототипу». У доступі є понад три сотні голосів та аватари людей, котрі розмовляють.
Штучний інтелект «Runway Gen-2» створює відео на основі картинки, текстової підказки або стилю будь-якої картинки. У безкоштовній версії відео робиться на 4 секунди. Ця нейромережа вже використовується для створення фільмів, роликів на «YouTube» та для введення соціальних мереж.
«Metademolab» – наймиліша нейромережа: її можливості дозволяють оживити скетч чи дитячий малюнок. Але персонаж має бути намальованим на білому тлі та без тіней. Після завантаження малюнка можна обирати рухи для анімації та насолоджуватися побаченим.
Нейромережа «Looka» допоможе створювати логотипи. Враховує ваші вподобання в шрифтах, стилях, кольоровій гамі. Окрема сторінка допоможе вибрати слово, з яким асоціюватиметься логотип.
«DeepL» – найчіткіший перекладач. Зокрема текстів з великих файлів. Можна вибирати стиль перекладу (формальний чи неформальний) та використовувати альтернативні варіанти перекладу слів і словотворень.
«Namelix», генератор назв компанії, створює за допомогою ШІ короткі фірмові назви, які відповідають запропонованій бізнес-ідеї.
ШІ «Riffusion» покладе на музику наданий текст майбутньої пісні. І навіть дозволяє обрати бажаний стиль виконання.
«Tome AI» може створити презентацію на будь-яку тему. Втім, обмежується щонайбільше вісьмома слайдами. Всі зображення для презентацій унікальні. Їх, утім, можна правити і навіть змінювати їхній стиль.
А нейромережа «HyperWriteAI» запропонує кілька різних варіантів закінчення розпочатого речення. ШІ дає поради та рекомендації, як розширити та доповнити матеріал. І за запитом відредагує текст.
Наведені приклади свідчать про значний прогрес у сфері штучного інтелекту. Цей поступ дозволяє досягати значних успіхів. Навіть вирішуючи справді складні завдання. Головне – освоїтися у світі нейромереж.
Залишити відповідь