– Діти – найцінніший ресурс, його не можна втрачати, – заявив директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий.
Сказано – зроблено: на початку жовтня в одному з павільйонів Національного комплексу «Експоцентр України» відкрили інтерактивний простір «Музей науки».
Відтоді там забули про тишу і спокій – потроху звикають до щоденного велелюддя. Малі відвідувачі захоплено роздивляються яскраву експозицію, а дорослі отримують нові знання. «Музей науки» – освітній проєкт Малої академії наук України, втілений у співпраці з піар-агенцією Gres Todorchuk PR. Щоб зацікавити малечу дивосвітом науки. Схоже, це організаторам вдалося на всі сто: беземоційні терміни з підручників матеріалізувалися, перетворилися на рухомі об’єкти, інсталяції. У новому інтерактивному просторі представлено 120 експонатів, а сама експозиція складається з семи блоків, розділених тематично: «Великі винаходи», «Людина», «Акустика», «Оптика»…
Творили, облаштовували цей виставковий простір фахівці з України, Канади, США, Польщі та Швеції. Зокрема, в музеї розгорнуто експозицію одного з найвідоміших науково-дослідних центрів світу Ontario Science Center.
Якщо ніколи не бачили велосипеда з квадратними колесами, двометрову голограму, чи величезного маятника зі світильників, побувайте у Музеї науки. Диво-велосипед доставили сюди прямо з Нью-Йорка. І його навіть можна «осідлати» – на спеціальному майданчику павільйону.
А чого варта інтерактивна скляна стеля музею! З кількома варіантами освітлення.
На колонах в основному залі закріплено планшети: пропонують відповісти на п’ять запитань з різних галузей науки. Звісно, вони нескладні, але тим, хто закінчив школу давно, доведеться трохи «попотіти», згадуючи правильну відповідь. І тоді стається маленьке «диво»: інтерактивна стеля враз змінює колір, на радість допитливим юним науковцям.
А ще в музеї можна розглядати 60-кілограмовий кристал, спробувати кулею для боулінгу розбити загартоване скло, побачити власний голос, скласти з атомів сіль і воду, вивчати анатомію людини за допомогою 3D-моделі. І навіть помандрувати Всесвітом, у кімнаті з технологією 360. Загалом, як зазначають організатори, це експозиція істинного спектру науки, відкриттів і вражень.
Найголовніше та, мабуть, найкорисніше для відвідувачів музею те, що з його експонатами можна взаємодіяти: роздивитися у мікроскоп, помацати різні матеріали, дослідити їхню густину та магнітні властивості, запустити блискавку в котушці Тесли, взяти участь в багатьох інших експериментах. Все тут закликає: «Діти, наука – це захоплююче! Займайтеся наукою!»
На час карантину у музеї, звісно ж, посилено заходи безпеки: пускають лише відвідувачів у масках, обмежено, завдяки онлайн-купівлі квитків на фіксований час. Та й експонати регулярно дезінфікують. Тож пізнаватимете науку не лише із захопленням, а й безпечно.
Залишити відповідь