Касетні засоби ураження: речові докази для Гаазького трибуналу

За два місяці повномасштабної збройної інтервенції в Україну рашисти встигли «засвітитися» для прокурорів Міжнародного трибуналу в Гаазі неспростовними доказами застосування заборонених видів озброєнь, зокрема касетних бойових зарядів. Це варварський спосіб бомбардування ворог російська вояччина застосовувала у Харківській, Сумській, Київській, Донецькій, Одеській, Херсонській і Миколаївській областях.

Касетний боєзаряд вирізняється тонкими стінками. Складається з наконечника, корпусу та форми-оболонки, заповненої дрібними осколками чи мінами різного призначення (протитанковими, протипіхотними, запальними, авіаційними). В одному боєприпасі загальна маса небезпечного начиння сягає 10 кг. Касетна бомба може бути начиненою щонайменше десятьма мінами та дрібними деталями до них, розміщеними на спеціальних стінках-перегородках. Ці дрібні заряди після детонації в повітрі розсипаються широкою зоною ураження.

Чому касетні бойові заряди заборонено міжнародним правом?

Вони загрожують цивільному населенню. Про це виданню «Human Right Watch» розповіла експерт, старший науковий співробітник відділу озброєнь Бонні Дочерті. По-перше, вони вражають широку площу, не відрізняючи військових від цивільних. По-друге, не всі мініснаряди вибухають одразу при ударі. До чверті суббоєприпасів можуть залишатися на землі й становити тривалу потенційну загрозу цивільному населенню. Деякі мініснаряди мають яскраве забарвлення або виглядають як кульки чи циліндри, приваблюючи дітей. Через невеликий розмір снаряди можуть не помітити фермери, які обробляють поле.

Як убезпечитися від ураження касетною бомбою?

Відповідну інструкцію знайшла на сайті Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
Отже, якщо помітили предмет, що викликає у вас підозру на касетний заряд чи його елемент, відійдіть на безпечну відстань, по можливості забороніть доступ до цього місця іншим людям. Терміново сповістіть за телефоном «102» про виявлений вибуховий пристрій чи підозрілий предмет: назвіть своє прізвище, домашню адресу, телефон, точне місце виявлення знахідки, її зовнішні ознаки та місце, де ви чекатимете на прибуття працівників поліції. При цьому не користуйтеся мобільним телефоном поблизу місця знаходження підозрілого пристрою – він може бути радіокерованим.

Джерело.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company