В одному з павільйонів ВДНГ два дні вирувала книжкова барахолка, яку офіційно назвали «Літературним Куражем». Справжні шанувальники книги мали змогу знайти, потримати в руках і навіть купити (хто мав кошти) рідкісні видання, пожовтілу від часу букіністику, нові і старі бестселери, цікаву дитячу літературу, аудіокнижки, видання зі шрифтом Брайля.
Тут-таки відбувалися поетичні читання, кінопокази, лекції, майстер-класи та обговорення літературних новинок безпосередньо з авторами, видавцями, бізнесменами книжкового ринку.
Це благодійне книжкове святкування-ярмаркування започаткувала киянка Альона Гудкова ще 2014 року. Відтоді «Кураж» став культовою івент-платформою, ще однією мистецькою візиткою Києва. Лише торік, за підрахунками організаторів, його відвідали понад 10 тисяч киян і гостей столиці.
А тому другий поверх павільйону, де «куражують» книголюби, цього року розширити. На трьох тисячах квадратних метрів тепер стало місця 350 продавцям, котрі представляли понад 50 вітчизняних видавництв. Цього разу найбільшу територію куражу «одвоювала» інтернет-книгарня «Yakaboo».
Втім ярмаркували не лише книжками. В частині павільйону, яку назвали «Кураж-вінтаж», виставили геть екзотичний крам, привезений з різних барахолок світу. Знавці витончених дрібничок купували різноманітне кухонне начиння, оригінальний посуд, декор, вінтажні платівки, усілякі коробочки, набиті брошками, давні портсигари, різьблені таці.
А попри людну торгівлю, кожного дня тут відбувались лекції відомих діячів культури та мистецтва, «акул бізнесу». У двох холах, облаштованих для цих зустрічей, спікери багато і красномовно розмірковували про культуру, моду, здоров’я, економіку, поезію.
Я побувала на лекції «Про письменництво простими словами» Валерії Квасневської, кураторки письменницького курсу «М’язи тексту» й авторки популярної книжки «Вельветові штани». Довідалася, що таке текст і як навчитися легко та зрозуміло писати в Іnstagrаm. Лекторка запевняла, що теми текстів – на поверхні, і що вони нескінченні. «Хм,.. – подумалося, – чому ж тоді я їх не помічаю?»
Лекція пройшла, як кажуть, на одному диханні. Кожен слухач отримав листівку зі своїм тотемним персонажем, потім мав час подумати про нього та описати свої враження.
А медична журналістка, біологиня, популяризаторка здорового способу життя Дарка Озерна зібрала слухачів на розмову «Що таке бути «о’кей», і чи допоможуть в цьому книжки?» Презентувавши свою книжку «Ви це можете»: рекомендації щодо раціону, унормування маси тіла і сну, фізичної активності. На цій презентації Дарка Озерна детально пояснила, як багато важить дбати про власне здоров’я, вести здоровий спосіб життя, не пускатись крайнощів, не вірити в чарівні таблетки…
А увечері на «Куражі» грав джаз. Поруч на майданчику слухачів зачаровував віршами Сергій Седрик, поет і сценарист, продюсер ТВ-програм і сонграйтер. Його поезія різнотемова, але ледь не кожна приперчена характерним седриківським сарказмом.
Підбиваю підсумок. «Літературний Кураж» справді надихає! На невеликій мистецькій території великого ВДНГ зустріла багато цікавих, талановитих, натхненних, гарних, доброзичливих, цілеспрямованих, рішучих людей. Які шукають у наших звичних буднях щиру красу і залюбки нею нас обдаровують.
Залишити відповідь