Лихо не без добра: ми таки надбали досвіду протистояння в інформаційній війні з російським агресором. Такого цінного, що ним не гріх поділитися зі світом. На цьому наголошували організатори пресконференції «Стратегічні комунікації в умовах гібридної війни як елемент національної безпеки держави», що відбулася в Укрінформі.
Інформаційним приводом стала презентація монографії «Стратегічні комунікації в умовах гібридної війни: погляд від волонтера до науковця». Книжка має привернути суспільну увагу до значного потенціалу стратегічних комунікацій для зміцнення національної безпеки держави.
За словами міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної, з 2014 року, з початком активної фази російської агресії проти України, стало зрозуміло: стратегічні комунікації — дієвий інструментарій в умовах гібридної війни. «Технологія страткому (стратегічних комунікацій – ред.) дозволяє нам бути спроможними та стійкими у протидії сучасним інформаційним загрозам», – запевнила пані Лапутіна.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр переконана: інформаційну війну з Україною Російська Федерація почала не 2014 року – вона активізує її ось уже три десятиліття поспіль. Утім це лише загартувало і поглибило нашу фаховість: в інформаційній сфері ми навчилися воювати. Тому нині, цитуючи пані Маляр, «є експертами з інформаційних технологій Російської Федерації і щиро ділимося цими наробками з нашими колегами з інших країн». Адже «багато країн мають потребу у цих знаннях, бо не тільки Україна потерпає від російського втручання в зовнішню і внутрішню політику».
Як стверджують експерти, наші громадяни вже спроможні вирізняти, хто саме стоїть за тією чи іншою новиною. Найпереконливішим підтвердженням того, що Україна не програє інформаційну війну, є погляди українців, які російська пропагандистська армада уперто і намарно силкується змінити на свою користь.
Зокрема, йдеться про ставлення українців до НАТО: з 2014 року показник суспільної підтримки курсу України на вступ до цього військово-політичного союзу стрімко збільшився.
Росія тратить колосальний пропагандистський ресурс, аби змінити ставлення українських громадян до подій у Криму і на сході України. Але українське суспільство у переважній більшості чітко розуміє: в українському Криму нині порядкує російський загарбник, а на наших східних рубежах Збройні сили України стримують навалу російських агресорів.
– 71% українців як вважали, що у нас іде війна з РФ, так і продовжують вважати, – акцентувала Ганна Маляр.
Попри згадані успіхи чільна представниця оборонного відомства переконана: життєво необхідно і далі розвивати стратегічні комунікації, проводити відповідні курси і тренінги. Поки що проведено понад 50 таких тренувань за участю фахівців з різних напрямів.
Як заявила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, у гібридній війні, яку веде Кремль, гендерне питання – одне зі стратегічних.
– Якщо ми рухаємося на зближення з Північноатлантичним альянсом, якщо прагнемо адаптувати наше законодавство і нашу політику до стандартів Європейського Союзу, маємо забезпечити рівні права та можливості жінок і чоловіків, – наголосила пані Левченко.
Залишити відповідь