Що європеєць чи американець знає про Крим? Можливо про море, гори і … про російську експансію? Погодьтеся, цього замало. Інформаційна кампанія «#LIBERATECRIMEA» нині розширює знання про найпівденнішу частину України, представляючи світові багату та складну історію Криму, його народу.
Про це йшлося на пресконференції в інформаційному агентстві «Укрінформ».
– З початком російської анексії Криму 2014 року ми чітко розуміли, що повернути його в Україну неможливо без консолідації українського суспільства, підтримки корінного народу, який опинився в окупації, без активної та системної підтримки міжнародної спільноти, – наголосив Ескендер Барієв, голова правління ГО «Кримськотатарський Ресурсний Центр» та голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу. Експерт запевнив: чим більше світ знатиме про Крим, тим швидше відбудеться деокупація півострова. А тому світову спільноту необхідно системно інформувати про ситуацію у загарбаному Криму. А Верховній Раді України слід підготувати й ухвалити деокупаційні закони.
Пан Барієв переконаний: населення України геть не обізнане, що відбувається на окупованому півострові, а українські ЗМІ недостатньо розповідають про кримськотатарський народ.
Менеджерка з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Тетяна Подворняк акцентувала увагу на основних засобах проведення інформаційної кампанії. Йдеться про плакати, борди, плашки, ролики, тести. У такий спосіб активісти поширюють інформацію про ситуацію в окупованому Криму, зокрема і на окупованих теренах України. Прагнучи цією правдою об’єднати суспільство, зміцнити віру у визволення кримськотатарського народу. В умовах російсько-української війни важливо продовжувати боротьбу задля головної мети – жити у вільній, цілісній та незалежній від росії Україні, разом йти до перемоги.
За словами Тетяни Подворняк, інформаційна кампанія «#LIBERATECRIMEA» охопила понад 32 мільйони осіб. І це вже значущий результат.
Тож чим більше говоримо, пишемо, ділимося правдивою інформацією в інтернеті чи в реальному житті, тим ближче наша перемога, і ми згуртованою силою можемо цьому посприяти.
– Основною нашою зброєю є високий рівень суспільної обізнаності, активізація участі українців у громадській діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях, – наголосив Ескендер Барієв, розповідаючи про «Програму сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється ГО «Pact» в Україні. – Разом ми створюємо безпрецедентні речі.
Інформаційна кампанія зробила неабиякий внесок, для того щоб світова спільнота, зокрема й громадяни росії, нарешті усвідомили: Крим, хай і тимчасово окупований, – це непорушна територія України. Люди все більше розуміють, що з Криму окупація почалася – його звільненням і безславно завершиться.
Залишити відповідь