У серці Шотландії зародилася благодійна організація, яка стала не просто джерелом фінансової допомоги, а справжнім символом солідарності та підтримки України. «Sunflower Читати далі…
У час тяжких випробувань для країни кінематографісти взяли на себе місію самовидців – фіксуючи доленосні моменти історії та відображаючи реальні події. Читати далі…
Німецьке опитування, проведене серед українських біженців, засвідчило цікавий факт: ті, хто брав участь в інтеграційних заходах, приміром, мовних курсах, культурних подіях,
Культурний простір середмістя Вінниці збагатився книгарнею «Герой». Її відкриття ініціювали батьки та старша сестра журналіста й військового Миколи Рачка, який 2022
Російське вторгнення в Україну спровокувало одне з найбільших масових переміщень людей у Європі з часів Другої світової війни. Мільйони українців вимушено
На початку повномасштабного вторгнення потреба перебувати в бомбосховищах та телефон як єдиний спосіб виходу «в світ» зробили свою справу: сайти онлайн-медіа
Найочікуваніший пісенний конкурс відбувся на батьківщині легендарної Ліверпульської четвірки.
Ліверпуль радо зустрів «Євробачення», яке мала б приймати Україна. Якби не війна, розпалена російськими варварами. І хоча пісенне свято відбулося в серці англійського Мерсисайду, воно було таки з нашим колоритом: Велика Британія доклала чимало зусиль та душі, щоб у Ліверпулі відчували українську атмосферу свята. Підтримка нашої країни – колосальна, букмекери заздалегідь прогнозували хороші результати гурту «TVORCHI», а учасники виказували підтримку ще до їхнього виступу.
Український настрій
Ліверпуль справді нагадував маленький Київ. Хіба що київських каштанів на вулицях бракувало. Зате їх прикрасили жовто-блакитними стягами, перехожі красувалися у вишиванках, а школярі освоюють українську та наші ремесла. Наш прапор усюди – на логотипах, банерах, крамницях, балконах. У міністерстві культури Великої Британії українцям, котрі тимчасово проживають у країні, надали пільгові квитки до Ліверпуля, аби ті змогли приєднатися до святкування.
– Британське місто було постійно на зв’язку з українською стороною, співпрацюючи з великою кількістю стейкхолдерів в Україні, щоб максимально зробити конкурс українським, – зауважила голова української делегації на «Євробаченні «Оксана Скибінська.
Мережу розчулило відео ВВС «Ласкаво просимо до Ліверпуля», де хлопчик та дівчинка їздять містом на велосипеді та сповіщають усіх, що «Євробачення-2023» відбудеться саме у Ліверпулі. І містяни починають старанно готуватися: прибирають вулиці, підстригають газони, миють вікна, фарбують стіни у кольори України та розвішують наші стяги. Кожен прагне долучитися – хтось робить жовто-блакитний манікюр, інші вбираються у кольори нашого стягу, а хтось вперше в житті смакує борщем.
«Український десант»
19 з 24 проєктів, підготовлених до «ЄвроФесту», розробили спільно британці та українці. Ліверпуль надав майданчики нашим митцям, котрі виступали там майже нон-стоп. Організатори «Євробачення» зізналися, що українських артистів цього року сила-силенна – більше, ніж у роки проведення конкурсу в Україні.
В Ліверпулі співали «Антитіла», Руслана, Джамала, Юлія Саніна, Тіна Кароль, Вєрка Сердючка, Alyona Alyona та Jerry Heil, Марія Яремчук, Злата Дзюнька, Alyosha, реп-виконавець Otoy, гурти «Kalush Orchestra» та «Go-.
Хорватські «ракетники»
Гурт «Let 3» неабияк потішив глядачів піснею «Mama šč!». Виконавці наголошують, що композиція антивоєнна, а самі вони – прихильники України. Соліст групи з’явився у жовто-блакитному вбранні на бірюзовому хіднику.
– Мій одяг у кольорах України та ЄС – це теж наша данина вашій країні. Нашою піснею ми хочемо захистити всіх любов’ю. Якщо ми зможемо хоч так мінімально допомогти – ми будемо щасливі, – висловився соліст.
На сцені чоловіки викликали не менший фурор, розмахуючи ракетами та співаючи про підлого психопата.
«Мама купила трактор. Мама, я йду на війну. Цей маленький психопат, злий маленький психопат», – співають «Let 3». «Трактор» – надто прозора аналогія зв’язку росії та білорусі.
Що не так з короною
Пісню з українським приспівом подав на конкурс чеський гурт «Vesna», але отримав на горіхи за двозначність відеоряду та слів. «Сестринство» слов’янських народів, єдина корона та борщ викликали неоднозначні емоції глядачів. В українській геральдиці не знали корони. А словами «бла-бла», які плавають в українському борщі, годують дівчат у кліпі фіолетові чоловіки-пропагандисти – теж дивно в цьому контексті. Та найбільше зачепило публіку, що одна зі співачок гурту – росіянка, хоч і проживала у Чехії ще до повномасштабного вторгнення.
– Коли ми писали пісню, початковою ідеєю було присвятити її Україні,– запевнювали виконавиці. – Коли співаємо про «сестринство» – це про всіх сестер у світі. Ми не хотіли, щоб пісня когось образила. Ми співчуваємо Україні, ми відчуваємо біль.
«Не хочу гратися з кров’ю»
Два роки тому продюсер Пеле Лоріано створив пісню «Watergun», яка цього року звучить зі сцени «Євробачення» у виконанні швейцарського співака Ремо Форрера. У дитинстві хлопець грав зі своїми друзями у війну, а тепер мріє, щоб у світі панував мир.
«Не хочу бути солдатом. Я не хочу гратися з кров’ю, бо зараз ми не граємося. Не можу розвернутися та втекти, немає водяних пістолетів. Ми стали мішками для трупів», – йдеться у пісні.
Був меседж – і пропав
«Make love not war», – такий напис показав на оголеному торсі Теодор Андрій наприкінці виступу з дівчатами у портупеях на румунському Нацвідборі. На екранах позаду з’явилися такі ж слова, хоча натомість у пісні – жодного натяку на війну чи підтримку України.
«Але вона так гарно бреше, вивертає мені душу навиворіт, знає брудні слівця. Варто лише їй захотіти, цій легковажній красуні, і ліжко залишається порожнім», – співає виконавець.
Під час виступу на самому «Євробаченні» глядачі не побачили ані оголених дівчат, ані єдиного головного меседжу про війну, хоч і був він написаний на торсі. Глядачі Нацвідбору почувадися ошуканими.
Номер у жовто-блакитних барвах
Естонська співачка Аліка не просто відверто декларує свою позицію щодо війни – вона буває в Україні та непогано говорить українською.
– Я співпереживаю, бо у мене є українське коріння. – розповіла співачка. – У Києві зараз мої рідні, які нікуди не виїжджали й завжди були там. Мене надихає те, що ви всі одна величезна родина, яка згуртувалася, щоб боротися проти зла.
У 2021 році на мітингу підтримки України у Таллінні Аліка заспівала пісню «Океану Ельзи» «Обійми мене». А на цьогорічну сцену «Євробачення» вийшла у блакитному костюмі та сіла за золотий рояль. Увесь її виступ відбувався у синьо-жовтих барвах: блакитний одяг співачки на фоні яскравих жовтих ліхтарів публіки, жовтого роялю та під час кульмінації, коли уся сцена запалала насиченим жовтим.
Хто з виконавців підтримав Україну?
Під час відкриття «Євробачення-2023» представники різних країн пройшлися бірюзовою доріжкою (червоний колір символічно зник) та висловили підтримку Україні.
– Ми єднаємося навколо музики і це єднання має стати посланням Україні, – сказали виконавці з Мальти. – Всі ми ще багато зробимо для вашої країни. Слава Україні!
Гурт з Латвії запевнив, що створити конкурсну пісню «Aijā» їх надихнули українці.
«Раніше я вірив, що світ, у якому ми живемо, прекрасний. Але тепер я більше не вірю в цю нісенітницю. Не плач, я постараюся знайти потрібні слова, заспіваю тобі колискову», – йдеться у композиції.
Соліст гурту розповів, що піснею вони хочуть переказати Україні свою велику любов. І додав, що українці дуже сильні.
– Друзі, ви добре тримаєтеся, – також підтримав українців представник Молдови. – Моя бабуся з Вінниці, багато друзів та рідних зараз в Україні – вони б’ються. Молдова маленька країна, але з великим серцем, ми завжди готові вам допомогти.
Співачка з Ізраїлю висловила захоплення енергією, яку випромінює пісня українського гурту.
«Життя – лише гра, і я граю на перемогу. Геть з мого шляху, адже моє серце зі сталі», – співають «TVORCHI».
Про те, що українці мають «серце зі сталі», згадав і співак із Бельгії: «Українці дуже стійкі, у їхніх душах потужний дух!»
– Я бачив їх під час однієї з репетицій – вони такі стильні та круті, – поділився враженням від групи «TVORCHI» представник Данії.
Учасники німецького гурту «Lord of the lost» розповіли, що мали три концерти в Україні і з нетерпінням чекають можливості знову до нас приїхати: «Сподіваємося, що війна скоро закінчиться і перше, що ми зробимо – приїдемо в Україну».
Волонтерці з організації «Сміливі відновлювати» («Brave to rebuild») Вікторії Мішурі 20 років. З теми, як вона долучилася до «Сміливих» починається наша
У київському парку «Наталка» Ольга Пономарьова, мобільний фотограф та контент-мейкер, провела бранч «Контент як СУПЕРсила». Зібралося понад два десятка учасників: SMM-спеціалісти,
Цю сімейну легенду початку ХІХ сторіччя про Андріївський узвіз почув нещодавно від шановного пенсіонера з Херсонщини Олега Анащенка, якого теперішнє лихоліття
Свою національну ідентичність ми відстоювали за всіх імперій: російської, австро-угорської, нацистської, радянської. Наукова праця Радомира Мокрика «Бунт проти імперії: українські шістдесятники»
Ця давня канадська традиція віщує неофіційний початок осені. Сягає корінням XVII століття – тоді французькі поселенці посадили яблуні у Нової Шотландії,
Документальний фільм від Netflix «Таємниці теракотових воїнів» розкриває захопливу історію однієї з найбільших археологічних знахідок – теракотових воїнів та могилу першого
Близько тисячі меломанів зібралися у столичному ТРЦ «Гулівер» на концерті MELOVIN. Відомий український співак підкорив публіку харизмою. Виконував композиції наживо. І
Залишити відповідь