МАКИ НАШОЇ ПАМ`ЯТІ

8 травня українці вшановують співвітчизників, полеглих на фронтах Другої світової війни: чіпляють до одягу спільний для багатьох європейських народів символ пам’яті – червоний мак.

Друга світова війна стала найкривавішою, найтрагічнішою за всю історію людства. За різними оцінками, вона вбила від 50 до 85 мільйонів людей.  Українці воювали проти нацизму багатьох арміях світу та рухах опору.

Прямі людські втрати України у Другій світовій становлять близько 8-10 млн осіб. Деякі історики, враховуючи евакуйованих на Схід, переконують:Україна втратила у тій планетарній бійні близько 14 млн своїх громадн.

– Друга світова війна відкрила руйнівну силу обох тоталітарних режимів –  нацистського та комуністичного, – пояснює голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. – Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України: масові вбивства полонених, Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл. Упродовж довгого часу замовчувалися численні злочини комуністичного режиму на нашій землі. Наприклад, розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва і підрив Дніпрогесу під час відступу, використання непідготовлених, нашвидкуруч мобілізованих вояків.

8 травня, день, коли завершилася Друга світова війна, віднедавна став для українців Днем пам’яті та примирення, а 9 травня ми відзначаємо, як День перемоги над нацизмом.

«Ніколи знову!» – з таким гаслом українці разом зі світовою спільнотою вшановують пам’ять про полеглих. «Можем павтаріть!», – натомість горланять сьогодні путінські реваншисти. І повторюють криваві злочини в Україні і Сирії…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company