Мистецькі сюжети радянського спорту

В столичній арт-платформі «Bereznitsky Art Foundation» – виставка «Citius! Altius! Fortius! Мистецтво і спорт». Організатори експонують добірку художніх творів періоду 1960-х–80-х років із колекції Фундації Березницьких – мистецьких полотен цілком визначеної тематики: фізична культура і спорт. Сам проєкт покликаний дати відповідь на просте запитання: чим було у радянський час мистецтво загалом і мистецтво спорту зокрема?

Виставка зібрала роботи відомих у минулому митців: Михайла Вайнштейна, Сергія Григор’єва, Сергія Лисенка, Віктора Рижих, Юрія Сиротенка, Ніни Божко, Аркадія Чичкана, Григорія Шпонька.

– Наша експозиція красномовно доводить, що радянське мистецтво – це не лише тотальний соцреалізм, не лише квасні пропагандистські плакати, як нам часто розповідають, – ділиться думками Тетяна, волонтерка виставки. – Багато художників, попри все, експериментували зі стилями, техніками, і навіть за страшною «залізною завісою» знаходили спосіб черпати натхнення, звертаючи погляд на Захід. Деякі роботи на нашій виставці явно позначені впливом імпресіонізму, кубізму…

Організатори виставки навіть не очікували такої глядацької активності. Через наплив відвідувачів навіть довелося продовжити експозицію на 5 днів.

– Найчастіше відвідувачі цікавляться роботами Владислава Мамсікова, – розповідає Тетяна. – Особливо його картиною «Теніс». Цінителі стверджують: вона помітно вирізняється серед класичної радянської техніки. Сам автор часто експериментує з різними техніками й напрямками, через що мистецтвознавці часто долучають його до списку яскравих представників нової української хвилі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company