Довершений світ «Незавершеності»

Тут кожен старий провулок і двір зберігає часточку багатющої історичної й мистецької скарбниці Києва. В одному з таких дворів у серці столиці, на вулиці Малопідвальній оселився музей АРВМ.

Власне, це майстерня, названа ініціалами її колишніх господарів – митців-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка. Подружжя завжди творило вдвох. Тепер тут музей. І експозиція Non-finito. Себто на перший погляд незавершених робіт, скульптурних елементів, які зберігають відчутне тепло рук творців й ауру мистецького задуму.

Острів Колгуєв, колись населений самодійським народом, ненцями, надихнув АРВМ на композиції, які так органічно вписали в цей музейний простір. У своїй публікації «Крик птаха. V: Запахи землі» Ада Рибачук згадувала: «А потім вийшло так, що наскільки далеко нам би не доводилося бувати від острова й що б ми не робили – чи укладаємо мозаїку з дрібних, сантиметр на сантиметр, камінців для Київського палацу піонерів, чи працюємо в майстерні, чи йдемо лижами підмосковним лісом або берегом Карського моря, – ми весь час пам’ятаємо про острів. Й через нього, й через те, що ми весь час про нього пам’ятаємо, ми часто робимо саме так, а не інакше».

В останні роки життя Володимир Мельниченко приймав тут гостей. І це приміщення мало геть інший вигляд: у робочому безладі не стихав творчий процес. Володимир й Ада робили власноруч друзям на свята чашки з написами та малюнками. Волонтери фонду АРВМ розповідають: господар наполягав, щоб усі прибулі пили із їхніх чашок, що залишилися в майстерні.

Тут справді прикипаєш поглядом. Кілька годин можна блукати залою, роздивляючись кожну деталь. Деякі скульптури, очевидно, незакінчені. Чи, може, гості самі мають «доробити» їх у своїй уяві.

Зате скульптурний портрет письменника-дисидента Віктора Нєкрасова, доброго друга АРВМ, попри позірну «ескізність», цілком завершена. І в очних ямах ховається щось утаємничене і глибинне.

Навіть незавершені витвори у цій експозиції красномовлять ізсередини деталями концепції.

Музей приймає візитерів щосереди, щоп’ятниці та щосуботи. Там часто проводять майстер-класи з ліплення глиною, лекції на теми мистецтва.

Справжній простір творчості й натхнення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company