Укрінформ глибоко обурений затриманням у Москві 30 вересня свого власного кореспондента Романа Сущенка і появою в російських ЗМІ інформації щодо звинувачень його у «шпигунстві». Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті агентства.
Укрінформ вважає затримання Сущенка, який є співробітником агентства з 2002 року, а його власним кореспондентом у Франції – з 2010 року, спланованою провокацією. На момент затримання Роман Сущенко перебував у відпустці і прибув до Москви як приватна особа. Його затримали у день прибуття і, на порушення всіх міжнародних правил, не поставили про це до відома ні родину журналіста, ні дипломатичні установи, ні роботодавців. Про затримання чоловіка Анжела Сущенко, яка залишається у Франції, довідалася лише зранку 2 жовтня, зателефонувавши Романовим родичам після того, як він два дні не виходив на зв’язок. При цьому його родичі говорили вкрай обережно, натяками, уникаючи навіть слова «затримали».
Укрінформ і Анжела Сущенко уклали угоду з відомим російським адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме Романа Сущенка. За даними російських ЗМІ, Романа утримують в СІЗО «Лефортово».
Укрінформ заявив, що всі звинувачення «в шпигунстві» на адресу Романа Сущенка, журналіста з багаторічною бездоганною професійною репутацією, акредитованого в одній з найвпливовіших країн Євросоюзу, яка до того ж є учасницею «нормандського формату», можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку РФ щодо українських громадян.
Укрінформ звернувся із закликом до журналістської спільноти стати на захист колеги, а також по допомогу до міжнародних правозахисних організацій, дипломатичних установ України та іноземних держав – з проханням сприяти у звільненні свого співробітника.
У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що затриманий в Москві кореспондент Укрінформу Роман Сущенко був зобов’язаний звернутися до МЗС за отриманням акредитації для роботи в РФ. Про це кореспонденту УНІАН у Москві повідомили в департаменті інформації і друку російського МЗС. «Сущенко перебував на території РФ без журналістської акредитації МЗС, яка видається всім іноземним кореспондентам, що працюють в Росії. По одержання цієї акредитації він не звертався, хоча, якщо збирався працювати як журналіст, зобов’язаний був це зробити», – сказав співрозмовник агентства.
Чи справді законно зобов’язаний на таку акредитацію журналіст у відпустці, який приїхав до білокам’яної лише відвідати родичів і, звісно ж, геть не мав наміру «працювати в Росії», – цього російська сторона не уточнює.
Своє обурення наглим затриманням органами ФСБ РФ громадянина України Романа Сущенка офіційно висловили в Міністерстві закордонних справ України. В оприлюдненому на сайті МЗС коментарі звинувачення Романа у «шпигунстві» називають «надуманим» і вважають інцидент «черговим кроком у цілеспрямованій політиці Російської Федерації», яка «використовує українців, що опиняються в руках її органів влади» як «політичних заручників у своїй гібридній агресії проти нашої держави».
МЗС України також звернулося із закликом до міжнародного співтовариства, зокрема ООН, ОБСЄ, Ради Європи та усіх авторитетних правозахисних організацій, не залишатися осторонь кричущого свавілля з боку Російської Федерації задля якнайшвидшого припинення Москвою порушень прав людини і тиску на незалежних журналістів.
Залишити відповідь