Плаче ліс…

За даними Державного агентства лісових ресурсів України, упродовж п’яти місяців нинішнього року вирубано близько 25 тисяч гектарів лісу. На 10% більше, ніж торік. Найдужче страждають Карпати та Полісся, там незаконна вирубка лісів досягла критичних масштабів.

Лісозаготівельні підприємства проявляють подиву гідну активність, задовольняючи попит на деревину як всередині країни, так і за її межами. Але незаконна вирубка лісу залишається серйозною бідою для України через корупцію та недостатній контроль правоохоронних органів. Та й сільське господарство часто-густо приростає новими угіддями на місці знищених лісонасаджень, особливо у степових регіонах.

Варварське вирубування лісів має серйозні екологічні наслідки: втрачаємо біорізноманніття, сприяємо збільшенню викидів вуглекислого газу та погіршенню кліматичних умов. Зрештою, без лісонасаджень еродуються ґрунти, а це дуже шкодить і сільському господарству та водним ресурсам.

Цього року уряд України оголосив про посилення боротьби з нелегальним вирубуванням лісів. Оголосивши про впровадження нових технологій моніторингу лісових масивів, посилення контролю за діяльністю лісозаготівельних підприємств та про запровадження жорсткіших санкції за порушення законодавства у сфері охорони лісів.

Розроблено нові програми заліснення, щоб відновити знищені лісові масиви. Планують до кінця року висадити близько 100 мільйонів дерев.

Але…

Ліс і далі безкарно рубають. Якщо є шалений попит, шаленіють і ті, хто організовує пропозицію.

Як зарадити цьому? Очевидно, найперше – жорстким контролем держави і громадськості.

Експерти наполягають: слід невідкладно вдосконалити лісоохоронне законодавство, яке б  забезпечило справді ефективну суспільну протидію незаконному вирубуванню і браконьєрству. Залучити для цього новітні технічні засоби, зокрема супутниковий моніторинг та дрони, які б контролювали стан лісів, проводити інформаційні кампанії, щоб населення було обізнане про важливість збереження лісів. І не ігнорувати всебічними можливостями міжнародних організацій та експертів, розробляючи та впроваджуючи програми з охорони лісів.

Ті, хто силкуються використати воєнний стан для власної наживи, для розграбунку національного багатства України, – чим вони кращі од тих варварів, які нині плюндрують нашу землю ракетами, бомбами, снарядами, мінами? Запитання геть не риторичне, якщо плаче український ліс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company