Мінімальна зарплата педагога повинна бути більшою за 4 тисячі гривень. Така позиція Центрального Комітету Профспілки працівників освіти і науки щодо нового законопроекту «Про освіту».
Нині у парламенті до повторного першого читання готується урядовий законопроект «Про освіту», реєстраційний № 3491. ЦК Профспілки працівників освіти і науки України послідовно виступає за недопущення звуження цим законопроектом законодавчо встановлених гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та спеціалістам закладів освіти в рівнях нормування, умов та оплати праці.
«Позиція профспілок ґрунтується на закликах Європейського комітету профспілок освіти про необхідність забезпечення урядами країн гідної зарплати і пенсії вчителям, яка дозволить залучити в професію та утримувати найкращих і найбільш відданих професіоналів, а також вимогах учасників Всесвітнього форуму з питань освіти, проведеного ЮНЕСКО у 2000 році, які закликали уряди забезпечити фінансування освіти на рівні принаймні 7% ВВП до 2005 року та 9% ВВП до 2010 року», – йдеться у повідомленні.
Профспілки підтримують пропозиції внести до законопроекту «Про освіту» норми про встановлення ставки заробітної плати асистента вчителя у розмірі 3-кратної величини мінімальної заробітної плати та визначення розмірів посадових окладів за кожним наступним (вищим) тарифним розрядом шляхом підвищення попереднього посадового окладу на 15%.
Відтак, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року у сумі 1378 гривень, найнижчий розмір посадового окладу педагогічного працівника повинен становити 4134 гривні.
Профспілки відзначають, що механізм визначення розміру мінімальної заробітної плати, який ґрунтується на величині прожиткового мінімуму, споживчий кошик якого не переглядався з 2000 року, є непрозорим та схильним до ручного управління, особливо в сучасних соціально-економічних умовах.
«ЦК Профспілки працівників освіти і науки України наполягає на врахуванні в законопроекті позиції ЦК Профспілки, що підтверджена особистими підписами понад 650 тисячами освітян, яка полягає у збереженні, як мінімум, гарантій держави на встановлення середнього розміру посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників на рівні середньої заробітної плати працівників промисловості, а науково-педагогічних працівників – не нижче подвійної заробітної плати працівників промисловості та встановлення доплат спеціалістам закладів освіти до рівня середньої заробітної плати працівників народного господарства», – наголошується у повідомленні профспілок.
Залишити відповідь