Миколаївський телеглядач ступив у 2022 рік із втратами: рівно опівночі 1 січня у користувачів МКТБ (Миколаївське кабельне телебачення) зник сигнал від телеканалів двох медіагруп: «1+1 Media» та «StarlightMedia». Як пояснив директор ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення» Андрій Бражко, ці холдинги збільшили вартість своїх послуг і співробітництво стало для провайдера збитковим.
Мовляв, проти ціни 2019 року за новими тарифами МКТБ мало б платити їм на 75 відсотків більше. Нову угоду не підписали. Ефір відімкнених каналів тут-таки заповнили російськомовні. А там, де транслюють державною, – набридливі телемагазини, з рухомий рядком мовою окупанта: «С 1 января 2022 года прекращена трансляция каналов, которые представляют медиагруппа «StarLightMedia» и медиахолдинг «1+1 Медиа». Эти каналы заменены на другие, не менее интересные, не содержащие рекламу. Причина замены – невыполнимые финансовые условия правообладателей, которые приведут к значительному увеличению абонентской платы».
Отакої! Чому ж навіть оце оголошення провайдер сподобив транслювати російською, якщо державна мова у нас одна – українська? Відмазка «А ви что русскій нє панімаєтє?» чи кивання на російськомовне місто не «канає». МКТБ фактично є рупором, яким користуються телеканали для формування певної думки глядача. А оскільки, за словами самого ж пана Бражка, чи не найбільшою групою їхніх споживачів є пенсіонери, деякі з яких й досі ностальгують за СРСР, мовлення саме українською – принципово значуще. Натомість російська, з легкої руки миколаївського провайдера, тепер – у ролі окупанта-переможця, а оприлюднене на сайті прохання підтримати петицію Андрія Бражка про запобігання відключення популярних українських телеканалів містить стільки орфографічних, лексичних та пунктуаційних помилок, що виникають сумніви чи спромігся автор бодай на шкільний атестат.
Серед обіцяних провайдером «не содержащих рекламы» замінників українськомовних каналів один… узагалі російський – «ru.Musikbox». Хто його настарався на глядацькі голови миколаївців? 7 років, від початку російської агресії, я і мої батьки жили собі без російських каналів, і ось дочекалися снігу на цвіт: повний канал дешевої російської попси. Найпопулярніші ж музичні канали «М1» та «М2» зникли з екранів, разом з холдингом «StarlightMedia». Дивитися ж українські канали пан Бражко пропонує через YouTube , користуючись безкоштовним інтернетом МКТБ, який отримаєте, сплачуючи послуги кабельного. Проте на цій онлан-платформі можна знайти, зазвичай, лише записи програм, та й то не всіх: СТБ практикує анонси, а все інше – вмикай телевізор). То може варто запропонувати дивитися на онлайн-платформах оті «не содержащие рекламы» канали, а українські канали зробити постійно доступними? Обіцяю, що проситиму провайдера прибрати рекламу.
Схоже, проблеми з ретрансляцією українських каналів склалися лише у «Миколаївського кабельного…». Інші провайдери цією бідою не страждають. «Тріолан», «Ланет», «Volia», «Датагруп» – усі вони уклали угоди і транслюють те, що треба, і так, як треба. Ціни, до речі, жоден з них в новому році не «накрутив». Навіть суто регіональний провайдер, чернігівська «Основа» транслює українські канали, працюючи, як добре заведений годинник. Тож пояснення керівниками МКТБ «вимушеного» відключення українськомовних каналів «невідворотнім зростанням ціни» не витримує жодної критики. 2021 року цей провайдер і так переглянув тарифікацію послуг, внаслідок якої зросли ціни. І, правлячи нині геть не божеські ціни за свої послуги (130 грн/міс.), компанія виявилась неспроможна укласти угоду? Невже доставка сигналу до Миколаєва вартує дорожче? Для прикладу, провайдер «Датагруп» «править» за кабельне ТБ 135 грн/міс., зате у його пакеті – всі провідні українськомовні канали.
Як буде далі – побачимо. Вселяє надію, що мій голос не «вопіє в пустелі»: сполошилось багато користувачів МКТБ, з’явилися обурливі дописи у фейсбуці, люди пишуть коментарі на офіційних сторінках програм зниклих каналів. Зріє гнів. І провайдер це, схоже, збагнув – розташував на сайті оголошення: мовляв, «уживає заходів» для підписання угод із холдингами.
Але, як на мене, справа не в угодах. Просто панові Бражку з товариством нарешті час чесно визначитися: вони – «МКТБ (Миколаївське кабельне телебачення)» чи «НКТВ (Николаевское кабельное телевидение)»?
.ru чи .ua?
Залишити відповідь