Ще донедавна Запоріжжя тримало в Україні сумну першість за рівнем злочинності. Очільник тамтешнього головного управління національної поліції Сергій Комісаров зрапортував про запеклу боротьбу його підлеглих з тими, хто нехтує закон, і як доказ наводив приклад викрадених кабелів Укртелекому, які вони «розплутали».
Поки пан Комісаров мажорно запевняв громадськість, що та може спокійно спати, у листопаді минулого року зник доцент Запорізького національного університету Луай Файсал Муц. За його пошуком і перебігом розслідування слідкувало все Запоріжжя. Працював професор в інженерно-науковому навчальному відділі університету. Тут востаннє його бачили. У свій фатальний день він, сівши в авто, поїхав у невідомому напрямку. Відтоді живим його вже не бачили.
Луай Муц – араб, знав 5 мов, був доцентом кафедри закордонних мов, допомагав поліції з перекладом у кримінальних провадженнях. В Запорізькому університеті опікувався освітніми послугами для іноземців.
Лише через 4 місяці після зникнення Луайя Муца знайшли мертвим. У лісосмузі між поселеннями Володимирське і Дніпрельстан. Чому так довго шукали? А тому, що у групі розшуку був… поліцай, причетний до вбивства.
Людмила Муц, дружина убитого, розповіла, що її чоловіка викрало четверо. Зокрема і поліцейський, який знав, що Луай надає послуги перекладача правоохоронцям. Саме так його і заманили в пастку.
Вдова вже рік намагається добитися справедливого покарання вбивцям. З матеріалів слідства їй відомо, що саме поліцай координував злочин. Це задокументовано в матеріалах справи. Подільниками Сайгака були його родич, водій і громадянин Тунісу. Водій пішов на угоду зі слідством і здав поплічників.
Здавалося б, усіх мають судити за 115-ю статтею КК. Проте, справа не передається до ДБР, а підозру за вказаною статтею пред’явлено лише 2 особам – громадянинові Тунісу та родичеві поліцая. Вдова забила на сполох: справу затягують і приховують матеріали слідства – очевидно, щоб урятувати «перевертня у погонах». Жінка зверталася з клопотаннями в прокуратуру. Були навіть акції протесту.
Ігореві Сайгаку інкримінують 146-ту статтю Кримінального кодексу: викрадення людини, що мало тяжкі наслідки. У прокуратурі на звернення Людмили відповіли відмовою. Адвокат Сагайдака безапеляційног заявляє: його клієнт сидіти не буде. Максимум – 2-3 роки умовно. Натомість в головному управлінні обласної поліції спершу запевняли, що Луай живий, а просто виїхав за кордон. Потім – що убивство Муца – то «звичайний кримінал» із вимаганням грошей.
Ще 2018-го СБУ викрила керівництво кількох вишів Запоріжжя на схемі: ті продавали фіктивні дипломи вихідцям з Близького Сходу та Північної Африки. Через компанію «Адванта». Саме в її директора Євгена Голубова Луайя Муц і був фінансовим партнером. Анонім розповів, що Євген Голубов не хотів ділитися прибутками з бізнес-партнером. За словами людей, близьких до убитого, директор «Адванти» наступного дня після зникнення Муца подався до Києва і в Запоріжжя вже не повернувся…
Оцей «бізнес», до якого має стосунок «Адванта», в Україні, на жаль, не винятковий. Як і його «убивчі» висліди. У 2015 році було викрадено керівника фірми «Освіта» Фахрі Дарвіша. Проте інформація в інтернеті про цю людину зникла без сліду. Тіло небіжчика знайшли в озері, прив’язане до мішка з цементом…
Вбивці Луайя Муца все ж потраплять до в’язниці. Складніше із замовниками, серед яких, кажуть у Запоріжжі, є «перевертні у погонах правоохоронців».
Залишити відповідь