Якщо колись студенти вчилися та підробляли, то нині вони працюють та підучуються. Про це свідчить онлайн-опитування студентів з різних вишів Києва. Результати більш ніж красномовні: із 100 респондентів 60 працюють повний робочий день і лише інколи навідують пари.
«Я не одна така, багато моїх друзів майже не бувають на лекціях, аргументуючи це тим, що їм необхідно на щось жити. Декому особливо тяжко, бо вони приїжджі. А на 800 гривень стипендії довго не протягнеш», – пояснює Олена, студентка «Київської політехніки».
20 відсотків опитаних студентів шукають тимчасовий підробіток, отож відвідують лише 60% занять. І тільки 10% цілковито віддаються навчанню, аргументуючи це тим, що мають сильну фінансову підтримку своїх батьків.
«Вважаю, що навчання важливе, особливо на перших курсах. І якщо можливості відвідувати пари немає, то і сенсу вступати до університету також. Будете рватися на частини, але не зможете досягти позитивних результатів на двох фронтах», – стверджує Вікторія, студентка Київського університету імені Бориса Грінченка.
То що ж обрати: навчання чи роботу? Юрій, студент-п’ятикурсник «Київської політехніки», вважає, що не варто ставити перед собою такий жорсткий вибір.
«В наш час є можливість працювати дистанційно. Не обов’язково шукати роботу не за спеціальністю та на повний робочий день, щоб заробити на життя. Багато зарубіжних ресурсів пропонують роботу початківцям, ще й платять досить непогано», – коментує Юрій.
Вирішив і я довідатися, що це за ресурси та як вони працюють. Один із них – Upwork. Справді, тут багатющий вибір дистанційних вакансій для програмістів, дизайнерів, художників, письменників, журналістів, архітекторів, перекладачів, асистентів віртуальної підтримки, маркетологів, блогерів, бізнес-консультантів… Для реєстрації необхідно вказати ваш вік (вам повинно виповнитися 18 років), адресу, номер телефону та надіслати відскановані паспортні дані. В принципі – все як на роботі. Мине декілька днів, поки ваші документи перевірять; не хвилюйтесь, якщо все заповнено правильно, вас приймуть без проблем. А далі починайте працювати. Позаяк більшість ваших замовників іноземці, слід знати англійську. Втім, якщо почуваєтеся невпевнено, це не причина відступати: навіть з базовим знанням англійської та перекладачем можна братися до роботи. Вона, як на мене, має подвійну користь. По-перше, покращуєте професійні навички, а по-друге, вдосконалюєте свою англійську.
А заробіток? Як правило, початківці отримуватимуть за годину від 3,5 до 7 доларів. Отже, шкурка варта вичинки. До того ж ви самі обираєте скільки годин вам працювати, відтак плануєте час і для основного – на навчання.
Залишити відповідь