Від середини лютого 2023 року шпальти світових ЗМІ знову зарясніли повідомленнями про можливі версії появи Covid-19. ВООЗ визнала, що розслідування про походження коронавірусу «зайшло в глухий кут» і зазначила, що пандемія ще не закінчилася.
Але директор американського Федерального бюро розслідувань Крістофер Рей 28 лютого в інтерв’ю виданню «Fox News» заявив: «ФБР протягом досить тривалого часу оцінювало, що джерелом пандемії, швидше за все, є потенційний лабораторний інцидент в Ухані».
Рей також звинуватив уряд Китаю у спробах зупинити зусилля США з розслідування причин пандемії: «Китайський уряд… робив усе можливе, щоб спробувати перешкодити і заплутати роботу, яку виконує уряд США та близькі іноземні партнери».
Зі свого боку міністерство енергетики США також дійшло висновку, хоча й не остаточного, що вірус, радше, просочився з китайської лабораторії, повідомив «The Wall Street Journal». Однак інші джерела американської розвідки вважають, що це лихо з’явилося природним шляхом.
Відразу після цих повідомлень міністерство закордонних справ Китаю заявило, що «відповідні сторони» повинні припинити політизацію зусиль з пошуку походження Covid-19.
На тлі цих заяв 8 березня у США спецкомітет Конгресу почав слухання з питання походження коронавірусу. А вже 10 березня Сенат одноголосно ухвалив закон про походження Covid-19, який вимагає від адміністрації Байдена розсекретити дані розвідки, пов’язані з можливим зв’язком між Уханьським інститутом вірусології в Китаї та пандемією.
Ініціатор законопроекту конгресмен від штату Огайо Майкл Тернер у своїй промові перед голосуванням в Палаті представників сказав, що цей закон дасть американському народу унікальне уявлення про те, що відбувалося в лабораторії наприкінці 2019-го – на початку 2020 років.
«Це може бути ключем до розгадки правди, – наголосив пан Тернер. – Можу вас запевнити, що розвідувальне співтовариство могло б оприлюднити цю інформацію, захищаючи свої джерела та методи її збору.
Конгресмен Майк Гарсія (штат Каліфорнія) сказав, що, розсекретивши інформацію про Covid, уряд вшанує тих, хто помер від цієї хвороби, і це запобігатиме майбутній пандемії: «Це шанс притягнути Китай до відповідальності за Covid і добитися справедливості та розплати… Це зовсім не політика. Розсекречення цієї інформації – це просто правильний крок».
20 березня 2023 року президент США підписав закон, який «вимагає від глави національної розвідки розсекречення певної інформації про походження Covid -19», – йдеться в повідомленні Білого дому.
Усвоїй заяві після підписання документа Джо Байден зазначив, що «поділяє прагнення Конгресу – опублікувати якомога більше інформації про походження Covid-19».
«Нам потрібно все з’ясувати, щоб переконатися, що ми зможемо краще запобігати пандемії в майбутньому, – акцентував президент США. – Моя адміністрація продовжить вивчати всю засекречену інформацію, пов’язану з походженням коронавірусу, включно з версією про те, що вірус пов’язаний з Уханьським інститутом вірусології».
Як відомо, спалах коронавірусу розпочався у грудні 2019 року в м. Ухань, Хубей, КНР. 11 березня 2020 року ВООЗ визнав пандемію Covid-19. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, з її початку у світі зафіксували понад 427 мільйонів 358 тисяч випадків захворювання, від цієї напасті померло понад 5,9 мільйона людей.
Залишити відповідь