Молоду освітню активістку Малалу Юсуфзай мало хто знав за межами її рідного Пакистану. Але після жорстокого нападу талібів про неї як про легендарного борця за права людини заговорив увесь світ.
Вперше наймолодша лауреатка Нобелівської премії миру розповідає про своє життя читачам… Про безстрашну і вражаючу співучасть, про те, що додає їй сил у важкій боротьбі з режимом.
Разом з Патрісією Маккормік правозахисниця виклала на папері свій неабиякий життєвий набуток. І книга цього печального та повчального досвіду стала міжнародним бестселером. Вона привертає світову увагу до болючих суспільних проблем, до духовних виразок сьогодення.
Після того, як ісламський фундаменталіст і лідер місцевого Талібану видав фатву, яка забороняла дівчатам ходити до школи, Малала не змогла стати осторонь. 11-річним підлітком пише блог на веб-сайті BBC Urdu, про життя свого району під талібанським гнітом. Вона зробила все можливе, аби публічно обстоювати свою позицію.
«Одна ручка й одна книжка здатні змінити цілий світ»
Ставши на шлях спротиву темним силам, Малала Юсуфзай здобула визнання як громадська активістка. Відкрито таврувала дії терористів і критикувала бездіяльність пакистанських політиків, рішуче відстоювала право дівчат вчитися та вирішувати власну долю, захищала дітей. Стала символом дівочої мужності.
Правду каже мудра приказка: «Ручка могутніша за меч». Тому екстремісти швидко зрозуміли, що голос дитини із долини Сват неминуче почує весь світ.
Увечері 9 жовтня 2012 року дівчинка поверталася зі школи додому. Раптом автобус, у якому вона їхала, зупинили двоє молодиків. Запитали: «Хто тут Малала?» Їм ніхто не відповів, але погляди подруг, які мимоволі обернулися, видали Юсуфзай. За декілька секунд гримнув постріл…
«Вони вірили, що кулі змусять нас замовкнути… Я не відчуваю ненависті до того таліба, який вистрелив у мене. Навіть якби в моїй руці була зброя, а він стояв би переді мною, я не вистрелила б у нього».
Цей підлий постріл сколихнув світ. В одну мить про мужню дівчинку з Пакистану Малалу Юсуфзай заговорили країни і континенти. «Це я, Малала!» стало гаслом пакистанців, які борються за рівність, з ним солідарні світові політики, зокрема експрем’єр-міністр Великої Британії та посланці ООН, які відстоюють право на освіту кожної дитини.
Ця книжка для зацікавленої, ініціативної молоді, для тих, хто прагне онови. Бо заохочує зважитися на вчинок, на дію, запевняючи: ТИ можеш змінити світ, якщо віриш у себе та свої ідеали!
Залишити відповідь