Щоразу наприкінці року соціальні мережі рясніють побажаннями, обіцянками, сподіваннями і навіть планами досягти чогось істотного у році прийдешньому. Спектр найрізноманітніший: схуднути, вивчити нову іноземну мову, знайти кращу роботу, почати вранці бігати, піти нарешті на балет… Але минають дні і місяці, а нічого не міняється: ми не заговорили чужою мовою, набрали зайвої ваги, дорога до спортивного майданчика так і не згадала ваші сліди…
Де шукати мотивацію?
Занотовуючи свої бажання на папір, людина їх осмислює і візуалізує. Такий письмовий план – своєрідний будильник, що не дає дрімати нашій свідомості. Перелік на папері щонайменше підштовхуватиме нагадуванням про наші ж наміри, особливо тоді, коли ми хронічно схильні до прокрастинації.
Американський психолог Наполеон Гілл в своєму бестселері «Думай і багатій» пише: «Для того щоб передбачити чиєсь майбутнє, зовсім не обов’язково бути ясновидцем. Ви можете зробити це, поставивши людині одне просте питання: «У чому полягає ваша життєва мета і які ваші плани її досягти?»
«Моя життєва позиція полягає в праці і прагненні досягти найкращих результатів, – розмірковує Оксана Корчак, студентка І курсу факультету менеджменту та бізнесу українсько-американського університету Конкордія. – Звісно, неможливо вдосконалювати всі сфери життя одночасно – слід обрати найважливіше та максимально «прокачувати свої скіли». Наприклад, коли я складала іспити, довелось відкласти спортивні заняття, різні розваги, навіть прогулянки. Та коли успішно сесію склала, повернулася до звичного розкладу. Вважаю, має бути баланс між навчанням, кар’єрним зростанням та особистим життям. Щоб досягти мети, необхідно уважно слідкувати за всіма можливостями, які дає життя. І навіть вчасно попрощатися з тими людьми, які готові бути поруч лише в радості».
Сергій Мосєєв, юрист, запевняє, що у свої 40 має і певні досягнення, і досвід. «Я знаю, що таке злети й падіння, проблеми з керівництвом на роботі, спізнав щастя кохати, щастя батьківства і сімейного затишку. Вже не ведуся на сплески емоцій, по-справжньому ціную стабільність, вибудувану роками і власними силами. Моя життєва мета – зберегти те, що я маю. Загалом, зараз багато уваги приділяю своїй дитині, роблю максимум, щоби дати їй щасливе життя, бути підтримкою та наставником. Мій пріоритет – щастя моєї сім’ї. Щоб досягти своєї мети, маю щоденно самовдосконалюватися, особливо в духовній та професійній сферах».
«Життя на пенсії не закінчується, воно починає вигравати новими барвами, – вважає пенсіонерка Ольга Переяслівська. – Діти та онуки виросли – час пожити для себе. Пенсіонер мусить мати ціль! Особисто для мене переглядати політичні чи розважальні програми, вести порожні балачки з подругами – втрачений час, марнота. Я обираю подорожі! Те, чого не мала в молодості. Бо тоді були найперше робота і сім’я, останні кошти витрачала на дітей. Моя пенсія мізерна. Але Бог подарував мені чудових онуків, які допомогли освоїти Microsoft Word. Я тепер освічена й мобільна. Хочу об’їхати мою чудову країну».
Як правильно ставити ціль?
«У мене стільки бажань, але жодне не здійснилося. Що не так?»
На щастя, шукаючи відповіді на це запитання, кожен знаходить різні пояснення, які мотивують і відкривають способи досягнення мети. Ось декілька.
Бути впевненим, що це твоя ціль
«Тисячі людей роблять одну й ту ж помилку: їхні головні цілі формулює хтось інший – фірма, на яку вони працюють, начальник, друзі або сусіди. Справа ось у чому: дозволяючи іншим людям або суспільству визначати суть вашого успіху, ви ставите на кін своє майбутнє. Припиніть це!
На прийняття рішень великий вплив мають ЗМІ. Мешкаючи у великому місті, ви чи не щодня чуєте й бачите близько 27 тисяч рекламних оголошень, які постійно тиснуть на вашу свідомість. З точки зору реклами успіх — це одяг, який ми носимо, наші автомобілі, будинки і спосіб відпочинку. Залежно від того, як у вас справи зі всім цим, вас записують або до успішних людей, або до невдах. Що ми бачимо на обкладинці популярних журналів? Струнку дівчину, без жодної зморшки на обличчі або красеня-мачо, який п’є анаболіки, проте насправді зовсім не займається спортом. Не дивно, що маємо стільки підлітків з харчовими розладами булімії та анорексії».
(З книжки Джека Кенфілда «Цілісне життя. Ключові навички для досягнення ваших цілей»).
Усвідомити, яким буде саме твоє визначення успіху, і не турбуватися про те, що подумають інші
«Довгі роки Сем Уолтон, засновник Wal-Mart, найбільшої і найуспішнішої роздрібної мережі всіх часів, із задоволенням користувався старим авто, своїм пікап-фордиком, хоча і був одним з найбагатших людей країни. На питання, чому він не купить автомобіль, який більше відповідав би його статусу, відповідав: «А мені подобається мій старий фургончик!» Отже! Забудьте про імідж і ставте ціль, яка саме вам до вподоби!»
(З книжки Джека Кенфілда «Цілісне життя. Ключові навички для досягнення ваших цілей»).
Мислення має величезне значення
«Дія закону самонавіювання подібна до дії електричної енергії, яка при її належному використанні віддано служить людині, але може і вбити, якщо людина буде необережна. Як вітер, що жене один корабель на захід, а інший – на схід, закон самонавіювання може підняти Вас або кинути навзнак, залежно від того, як Ви управляєте вітрилами Ваших думок. Якщо Ваш розум заповнили страх, сумніви i зневіра, то самонавіювання дасть Вашій підсвідомості завдання втілити це в реальність. Цей закон, завдяки якому будь-хто може сягнути небачених вершин успіху, знаходимо у вірші американського поета Вольтера Д. Вiнтла (опублікований 1905 року):
Якщо думаєш, що ти програв, – ти програв.
Якщо думаєш, що не посмієш, – то ні.
Якщо мрієш про виграш, не вірячи, то
Ти програєш, повір мені.
Якщо думаєш: буде поразка – то все,
Адже в світі закон такий:
Починається успіх не десь вдалині,
А в простій голові людській.
Якщо думаєш, що не сягнеш, – не сягнеш.
Думку вгору веди, а не вниз,
Адже віра потрібна іще до змагань,
Що отримаєш бажаний приз.
Перемогу в житті здобува не завжди
Хтось розумний, чи сильний, чи гожий.
Бо чи рано чи пізно виходить вперед
Той, хто думає, що переможе!»
(Із книжки Наполеона Гілла «Думай і багатій»)
Ставимо завдання не єдиним «полотном», розділеним пунктами, а розбиваємо їх на блоки
«Колесо балансу» допомагає проаналізувати, як влаштоване окреме життя. Побачити, на якому колесі ти їдеш по життю і чому воно не дуже тобі подобається. Будь-яка незбалансованість привносить відчуття нестабільності й порожнечі. Тільки повне, збалансоване життя дозволяє відчувати щастя і гармонію. Спробуй оцінити кожен сектор свого життя й побачиш його справжню картину.
- Здоров’я
- Кохання
- Самореалізація
- Фінанси
- Оточення
- Хобі й подорожі
- Розвиток
- Духовність».
(Із книжки Іцхака Пінтосевича «Став цілі! Знайти свою мету і досягти її за 1 рік»)
Жодна мета, записана в твоєму записнику чи на папірець, який ти спалив і випив разом із келихом шампанського за новорічним столом. не має сенсу без конкретних дій
«Ви повинні мати бажання зробити зусилля, бути наполегливим за відсутності явних ознак прогресу. Ваша мета – фундаментальне довгострокове поліпшення життя. Вам знадобилися роки на те, щоб стати тим, ким ви хочете бути. Ви повинні мати палке бажання працювати, аби змінити себе самого. Ваші бажання приведуть вас до успіху або поразки в залежності від вашої здатності втілювати їх».
Із книжки Браяна Трейсі «Досягнення максимуму».
Малюй картину власного життя, став ціль і втілюй найнеймовірніші мрії! Найкраще, що ми можемо творити, – це себе самих.
Залишити відповідь