Україна під небом Британії

Мешканці та гості британського Глостера мали змогу  глибше познайомитися з українським мистецтвом, історією та сучасною ідентичністю. Низка українських та британських громадських організацій ініціювала у місті великий фестиваль «Gloucester Ukraine Festival 2025».

Він став не лише культурною подією Глостера, а й символом солідарності, взаємопідтримки та щирого партнерства між українською громадою та британським суспільством.

Організатори фестивалю розгорнули виставку художника Рассела Гейнса «Лінії спротиву». Митець відобразив досвід українців, котрі знайшли прихисток у Великій Британії, а також працю волонтерів, які підтримують Україну від початку повномасштабного вторгнення. Посольство України подякувало авторові за його солідарність з нашою країною і потужне художнє висвітлення героїки українського народу.

Тепло зустріли гості фестивалю виступи наших митців. Україна «звучала» сучасно, впевнено й яскраво. Для молодого покоління українців за кордоном це ще й добра нагода відчути силу родового коріння, усвідомити свою приналежність до великої національної спільноти.

А тимчасом у Лондоні, у церкві Святого Якова на Сассекс-Гарденс, відбулася урочиста служба, під час якої освятили вітраж із зображенням українського тризуба і соняшника — символів дружби, пам’яті та спільних цінностей України і Великої Британії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company