Посеред серпня 2022 року в німецькому місті Штраубінг проходив один із головних річних заходів Баварії «Gäubodenvolksfest». Заснований 1812 року, він перетворився на другий за величиною сільськогосподарський фольклорний фестиваль. І традиційно тут розгортають велику споживчу виставку. На ній українці мали цього року можливість представити свою Батьківщину: стенд з саморобними прикрасами, сувенірами, картинною галереєю, плакатами та навіть організованими майстер-класами! І все це не просто так: земляки збирали пожертви. За ці кошти закупили для України гуманітарну допомогу.
Ініціаторка нашого стенду житомирянка Ірина Снігурівська перебралася до Німеччини разом з дітьми та трьома маленькими онуками. І тут, у Баварії, робить усе, що в її силах, щоб наблизити нашу Перемогу. Ірина очолила ініціативну групу українок з Житомира: з перших днів перебування на німецькій землі долучилися до волонтерства, збирають кошти та закуповують гуманітарну допомогу для України. До їхньої спільноти приєдналися небайдужі переселенки з інших українських міст.
Співпраця з житомирською міською дитячою організацією «Все робимо самі» надихнула Ірину взяти участь у «Gäubodenvolksfest».
– Для початку написала лист організаторам цього велелюдного фесту, – розповідає пані Ірина. Запропонувала познайомити німців з нашою культурою, зокрема, виробами дітей та майстринь з України, які є переміщеними особами в Німеччині. І нам без зайвих формальностей надали місце на цьому святі. Завдячуючи активним землякам з різних спільнот українців у Німеччині, ми змогли гідно представити свою країну й зробити корисну справу.
Український стенд видався яскравим, з кількома зонами, де відвідувачі мали змогу безпосередньо долучитися до наших рукомесел. Тут працювали майстер-класи для всіх вікових категорій: маленькі відвідувачів вчили заплітати косички, старші освоювали техніку мотанок, аквагриму, ба навіть гри на бандурі!
Німці реагували на наш стенд бурхливо! Багато було відвідувачів, які бажали поспілкуватися, зробити пожертву. Захоплювалися виробами наших жінок та дітей, особливо велике враження справили картин юних художників України.
Інна Шалунова, майстриня з Миколаєва, розповіла, що вже понад 5 років захоплюється хендмейд-поробками. Й охоче погодилася підтримати своїми виробами український стенд на фесті в Штраубінгу:
– Не раз бачила, що місцеві жінки і навіть хлопці носять на руках браслети, – ділиться розповіддю пані Інна. – Подумала: а чому б не спробувати зробити їх самій? Я ніколи раніше не плела браслетів, зате вмію робити гарні вироби зі стрічок. Так цим захопилася, що за тиждень зробила понад 70 браслетів! Наші жінки, які нині вимушено на чужині, не повинні забувати, що ми сильні, здатні здолати все! І можемо навіть тут зробити багато для наших хлопців, чоловіків, які самовіддано боронять Україну.
Одна з активних організаторок українського стенду Валентина Яворська з Житомира підсумовує: це була не просто презентація, а наполеглива робота, яка об’єднала багатьох земляків
– Ця виставка дала можливість розповісти, чим живуть і про що мріють наші родини, як мужньо українські воїни боронять рідну землю від лютого загарбника, привернути увагу до їхніх потреб, – поділилася враженнями Юлія Василенко з Миколаєва. – Було радісно і хвилююче чути з вуст відвідувачів слова підтримки, щирої шани, захоплення стійкістю і мужністю України. Ця взаємодія німців та українців – жива ланка на шляху до нашої Перемоги і миру.
Не приховує задоволення результатами свого мистецького почину й Ірина Снігурівська:
– Це гарний досвід для всіх наших земляків, хто нині вимушений бути далеко від Батьківщини. Кожен з нас, якщо є бажання, може зробити щось неймовірне. Бо й ми, українці, своїм єством і духом – неймовірні!
Залишити відповідь