Студенти Інституту журналістики столичного Грінченкового університету зустрілися онлайн з керівником пресцентру Укрінформу Сергієм Сай-Боднарем. Знаний журналіст і багаторічний інформаційний модератор повідав деякі секрети «кухні» поважного національного інформагентства, яке вже понад століття на світовому інформаційному полі. І розповів про особливості агенційної журналістики.
Укрінформ, без сумніву, робить «інформаційну погоду» в країні, забезпечує «багатопрофільними» новинами і внутрішнього споживача, і світові інформаційні мережі: щоденно понад 500 інформаційних та аналітичних повідомлень сімома найпоширенішими мовами, надійні джерела в органах влади усіх рівнів, тісна співпраця з громадськими інституціями, посольськими, дипломатичними структурами, різноманітними міжнародними представництвами.
Як стверджують експерти Інституту масової інформації, саме Укрінформ очолює «білий» список українських медіа за 2020 рік, адже агентство має понад 95% якісної оперативної інформації – від класичних новини до модерного відеорепортажу.
Як роль у цьому складному процесі інформаційного насичення суспільства пресцентру агентства? Вельми значуща. Саме його команда опікується організацією та проведенням у конференцзалах Укрінформу різноманітних медійних заходів: брифінгів, пресконференцій, круглих столів, дискусій, презентацій, виставок. Усі ці події мають бути підготовлені щонайретельніше. Головна вимога – якість наданих послуг, бо саме це є запорукою зростання кількості замовників.
Ці події, розповідає Сергій Сай-Боднар, пори значний інтерес до них ЗМІ, неминуче стають джерелом інформації і для самої агенції: публікації – залежно від теми – готують журналісти профільних напрямів: політики, економіки, культури, міжнародного життя.
Найпотужнішим інформаційним джерелом є, звісно, стрічки новин, які наповнюють власні кореспонденти Укрінформу з кожного регіону України та з багатьох країн світу.
Журналісти Укрінформу свято дотримуються принципу: інформація має черпатися з надійних джерел, супроводжуватися фаховими коментарями, різними, зазвичай полярними думками. Новини у вигляді монологу, розмірковувань однієї, заангажованої людини вважається неприйнятними і є по суті неякісною роботою журналіста.
Агенційна журналістика, на думку Сергія Сай-Боднара, диктує репортерові багато специфічних вимог та застережень, але залізне правило оперативності діє в усі часи і за всяких умов: повідомлення живе новиною одну мить. Той, хто довго думає, «виношує» тему, зважує з якого боку до неї підступатись, – навряд чи знайде себе в агенції, запевняє журналіст. Інформаційне агентство працює за принципом успішного фермера: «З поля – до столу».
– Журналістика нині швидко змінюється, і то докорінним чином, – пояснює Сергій Сай-Боднар. – Гадаю, перспектива за тими інформаційними агентствами, що матимуть найкращих, найфаховіших експертів. І звісно ж, швидких на руку та цікавих на думку журналістів. Яких люди залюбки читатимуть і яким, що важливо, довірятимуть.
Залишити відповідь